Afiša

Rudens kamermūzikas festivāls. Vineta Sareika. Edvarda Grīga sonāšu vakars. Dzintaru koncertzāles Mazā zāle

Rudens kamermūzikas festivāls. Vineta Sareika. Edvarda Grīga sonāšu vakars. Dzintaru koncertzāles Mazā zāle
Rudens kamermūzikas festivāls. Vineta Sareika. Edvarda Grīga sonāšu vakars. Dzintaru koncertzāles Mazā zāle
KUR
KAD
Sestdiena, 14. oktobris, 2017 19:00 - 20:00

Piedalās:

Vineta Sareika, vijole

Amandīne Savarī, klavieres (Francija)

 

Programmā:

Edvarda Grīga sonātes

Artemis Quartet pirmā vijole Vineta Sareika ir viens no Latvijas klasiskās mūzikas aprites spožākajiem lepnumiem. Pēc studijām Jūrmalā, Parīzē un Briselē Vineta kļuva par Beļģijas karalienes Elizabetes starptautiskā vijolnieku konkursa 2009 laureāti, un ar šiem panākumiem vienā no pasaules grūtākajiem konkursiem tā pa īstam sākās Vinetas starptautiskā karjera.

Šajā koncertprogrammā viņai pievienojas Amandīne Savarī (Amadine Savary) - viena no spožākajām jaunās paaudzes franču pianistēm, kura līdz ar čellistu Kristianu Pjēru Lamarku savulaik bija Vinetas saspēles partnere arī Trio Dali. Šajā programmā mūziķes vēlas klausītāju iepazīstināt ar slavenā norvēģu liriķa Edvarda Grīga krāšņo mūziku un vētraino dzīvi, to ilustrējot ar viņa trim vijolsonātēm, kuras, kā atzinis pats komponists, vislabāk un uzskatāmāk raksturo viņa dzīves trīs radošos periodus.

Pasaulslavenā Artemis Quartet pirmā vijole Vineta Sareika šobrīd ir savu radošo spēku pilnbriedā – spoža gan solistes lomā, gan ansambļa saspēlē. Vīne, Ņujorka, Parīze, Brisele, Londona, Berlīne... Starp koncertiem uz nozīmīgākajām pasaules koncerskatuvēm Vineta regulāri atgriežas arī dzimtenē. Šoreiz, lai muzicētu kopā ar Amandīni Savarī – vienu no spilgtākajām jaunās paaudzes franču pianistēm, kura līdz ar čellistu Kristianu Pjēru Lamarku savulaik bijusi Vinetas saspēles partnere Trio Dali. Šajā programmā mūziķes izgaismos slavenā norvēģu liriķa Edvarda Grīga mūziku un vētraino dzīvi, to ilustrējot ar viņa trim vijoļsonātēm, kuras, kā atzinis pats komponists, visuzskatāmāk raksturo viņa dzīves trīs radošos periodus. No jauneklīgas jūsmas un siltas vienkāršības līdz gaišai smeldzei un brieduma pilnai pārliecībai... Ne ar vienu citu nesajaucams ir Grīga rokraksts, kurā allaž klātesošs Norvēģijas dabas nepieradinātais skaistums un atskaņas no norvēģu folkloras.
Mūziķi:
Vineta Sareika, vijole
Amandīne Savarī, klavieres
Programma:
Edvards Grīgs (Edvard Grieg, 1843-1907)
Pirmā vijolsonāte Famažorā, op. 8
Otrā vijolsonāte Solmažorā, op. 13
Trešā vijolsonāte dominorā, op. 45

Biļešu cenas:
  • 12.00 € (biļetes pieejamas)
  • 10.00 € (biļetes pieejamas)
  • 7.00 € (biļetes pieejamas)
Pirkt biļeti: