Par Jūrmalu

Par Jūrmalu

Jūrmala ir lielākā kūrortpilsēta Baltijas valstu teritorijā, kā arī otra lielākā Latvijas pilsēta pēc platības, kura atrodas pie Rīgas jūras līča. Jūrmalā aizņem 100 km² lielu platību un tajā dzīvo 55 603 iedzīvotāji. Pilsētas tiesības Jūrmala ieguva 1959.gadā, kad apvienoja Jūrmalas rajonu kopā ar Ķemeru un Slokas pilsētu. Reformāciju ietvaros par pilsētas tirdzniecības centru kļuva Majoru rajons un tā galvenā iela – Jomas iela, kas šodien ir kļuvusi par daļu no Jūrmalas vizītkartes. Jau izsenis Jūrmalu slavenu darījuši arī tādi dabas ārstnieciskie faktori kā maigais klimats, jūra, veselīgais gaiss, medicīniskās dūņas un minerālūdeņi. 

Stāstot par Jūrmalu, nevar nepieminēt tās īpašo kultūrvēsturisko mantojumu un 26 km garo balto smilšu pludmali. Katru gadu Jūrmalas ielas ir pilnas ar cilvēkiem, kas dodas ne tikai atpūsties pie jūras, bet arī apmeklēt starptautiskus pasākumus, koncertus, festivālus un izstādes, pulcējot kopā cilvēkus no dažādām pasaules valstīm. Viens no lielākajiem šāda veida pasākumiem ir jauno izpildītāju konkurss "Jaunais Vilnis".

Jūrmalas domes kontaktinformācija portālā www.pasvaldibai.lv Jūrmalas domes kontaktinformācija portālā www.pasvaldibai.lv

Informācija par vietām un apskates objekti