Ar Gavara un Rutules uzvarām Jūrmalā startējusi "Filter velokauss" jaunā sezona

Publicitātes foto
Ceturtdien Jūrmalā ar 11 kilometru garo individuālo braucienu startējis pašmāju lielākais šosejas riteņbraukšana sacensību seriāls "Filter velokauss".

Kā pilsētas informācijas portālu Jurmala24.lv informēja velokausa rīkotāji, vīru konkurencē uzvaru izcīnīja "Rietumu – Delfin" sportists Ēriks Toms Gavars, bet starp dāmām uzvaru sīvā cīņā uzvaru izcīnīja "Filter Energy" vienības pārstāve Endija Rutule.

Saulainā un pavasarīgi siltā ceturtdienas vakarā Jūrmalā esošajā Lielupē startēja 2016.gada "Filter velokauss" sacensību sezona. Neatkarīgi no vecuma grupas, visi sportisti sacentās 11 kilometru garajā individuālajā braucienā. Pirmā posma trase bija ātra, bez nopietniem kāpumiem un nobraucieniem. Kopumā pirmajā posmā uz starta izgāja 142 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas.

Absolūti ātrāko laiku sasniedza talantīgais "Rietumu – Delfin" komandas riteņbraucējs Ēriks Toms Gavars. Dobelnieks, kurš pērn izcīnīja 10.vietu Eiropas čempionātā un 11.vietu pasaules čempionātā junioriem individuālajā braucienā, uzrādīja rezultātu 13 minūtes un 43 sekundes. Otro vietu ieguva Gavara komandas biedrs no "Rietumu – Delfin" vienības Matīss Riekstiņš, kuru no uzvarētāja šķīra 20 sekundes. Tikmēr par pārsteigumu parūpējās "Virsotne/ Marmot" komandas sportists Mārtiņš Flakis. Viņam izdevās izcīnīt trešo vietu, trasē pavadot 14 minūtes un 8 sekundes (+00:00:26 aiz uzvarētāja). Labāko sešiniekā ierindojās arī pagājušā gada čempions Sandis Āķis, Ģirts Vēvers un Aleksandrs Rubļevskis.

Sieviešu konkurencē aizraujošā neklātienes cīņā uzvaru svinēja Endija Rutule. "Filter Energy" komanda braucēja finišēja pēc 16 minūtēm un 10 sekundēm. Tikai divas sekundes viņai zaudēja komandas biedrene Viktorija Sipoviča. Tikmēr trešo labāko laiku starp dāmām uzrādīja "Iroman.lv" pārstāve Olga Lukša, Rutulei piekāpjoties par 1 minūti un 2 sekundēm.

Junioru U19 vecuma grupā nepārspēts palika Niklāvs Boļšis, kurš vien par divām sekundēm apsteidza Hermani Ozolu. Tikmēr trešais šajā konkurences grupā palika Aleksandrs Kulakovs. Kopumā ātrākie braucēji tika noskaidroti 20 dažādās vecuma grupās. Nākamajā posmā "Doltcini" līdera dzeltenajā kombinezonā startēs Ēriks Toms Gavars. Rozā kombinezonā startēs Endija Rutule, bet baltajā kombinezonā Nikāvs Boļšis.

"Filter velokauss" otrais posms norisināsies 26.maijā, kad Garkalnē norisināsies pāru brauciens. Šogad seriālā kopumā paredzēti seši posmi Rīgā un tās apkārtnē, bet lielais fināls septembrī gaidāms Ainažos. "Filter velokauss" norisē paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni.