Atklāj Latviju no jauna – 5 dabas objekti, kas noteikti ir jāredz

Laikā, kad atpūtas iespējas kinoteātros, boulinga zālēs un citās iekštelpu izklaides vietās ir ierobežotas vai netiek atļautas vispār, ir svarīgi atrast alternatīvu, lai izrautos no ierastās ikdienas rutīnas. Krietni ieilgušie pandēmijas apstākļi, raugoties no situācijas gaišās puses, liek mums atgriezties pie saknēm un izbaudīt tās emocijas, ko cilvēka ķermenim sniedz atgriezeniskā saite ar dabu. Taču, kur doties, lai neattaptos kārtējā, ļaužu pārpildītajā dabas takā? Apskati Polisubanka.lv piedāvātos ceļojumu maršrutus ar auto, lai atklātu mūsu mīļo zemīti no jauna!

Lapmežciema vecais mols 
Aptuveni piecdesmit kilometru attālumā no Rīgas atrodas viens no Latvijas savdabīgākajiem zvejnieku ciematiņiem – Lapmežciems. Lai gan Lapmežciema teritorija ir mērāma vien četrdesmit deviņos kvadrātkilometru, seno zvejnieku paradumi šeit ir vērojami teju uz katra stūra. Kā par uzskatāmāko pierādījumu par zvejniecības gaitu norisi šajā pusē kalpo uz Lapmežciema un Bigauņiema robežas apskatāmās jūras mola atliekas. 

Šeit baudāmais emociju uzplūdums uzjundīs gana romantiskas un pat  nedaudz sentimentālas sajūtas. Turpretim pludmales un Rīgas jūras līča ieskautā mola teritorija ir lieliska vieta ne tikai fantastisku foto kadru uzņemšanai, bet arī nesteidzīgām pastaigām gar turpat esošā Bigauņciema mežainajām kāpām. 

Lāčkroga karjers Kuldīgas pievārtē
Dodoties virzienā uz Kuldīgas pusi, noteikti jāapstājas netālu no Lāčkroga ezera krasta, lai dotos brīnišķīgi pasakainā pastaigā gar Latvijai tik neierasti tirkīzzilā ezera krastiem. Lāčkroga ūdenstilpne ir patiesi unikāls dabas objekts mūsu platuma grādos, kas nereti tiek dēvēts arī par Kurzemes mežu Vidusjūru. 

Šis ezers, kas savukārt kalpojis par mājvietu kaļķu karjeram, izceļas ar ārkārtīgi dzidru ūdeni, ko, balstoties uz Lāčkroga apkaimē dzīvojošo ļaužu nostāstiem, var lietot arī uzturā. Tāpēc paķer līdzi savu tukšo ūdens pudelīti, sēdies pie auto stūres, neaizmirsti arī foto kameru un dodies neaizmirstamā misijā pa Rendas pagasta ceļiem un neceļiem. Tas noteikti būs tā vērts!

Katvaru muižas liepas
Kā nākamo no dabas objektiem, kas vismaz reizi dzīvē ir jāredz ikvienam latvietim, noteikti jāmin Katvaru muižas parkā apskatāmie liepu koki, kurus vietējie ciema iedzīvotāji visai bieži apraksta kā vienu no pašmāju spocīgākajām dabas pērlēm. Šī būs īstā vieta visiem Latvijas neparasto dabas skatu medniekiem – Katvaru vecās liepu ielejas, tajā skaitā liepu ziemeļu labirints, ir elpu aizraujoša pastaigu vieta ikkatram spocīgu sajūtu cienītājam.

Ceļojumu maršruti ar auto Limbažu novadā, kas ir mājvieta arī iepriekšminētajām Katvaru liepām, ir pietiekami daudzveidīgi, lai pozitīvu emociju devu pārbrauciena laikā spētu smelties ikviens ceļot gribētājs. Taču pirms brauciena uzsākšanas būtu vēlams ielūkoties dažos lietderīgos ieteikumos, kas tuvāk apskatāmi šeit, lai ceļošana ar automobili neizvērstos pagalam nelāgā murgā. 

Randātu klintis Zvārtavas pils apkārtnē
Kas gan vēl paslēpies pārsteigumu bagātajos Latvijas nostūros? Pārvietojoties pa auto ceļu A2 posmā Sigulda–Veclaicene, noteikti jāpiebremzē, nonākot Virešu pagasta teritorijā, kur visā savā krāšņumā paveras Zvārtavas pils apkārtnē mājojošās Randātu klintis. 

Šīs klintis patiesībā ir iespaidīgi dolomīta atsegumi, kuru klātesamību iespējams izjust uz savas ādas, pastaigājoties gar blakus esošo Gaujas krastu. Jāteic, ka šis skaistums ir acīm baudāms un pietiekami aizraujošs kā ziemas, tā vasaras mēnešos.

Noslēpumu apvītais Pokaiņu mežš
Kad runa ir par pašmāju dabas pērlēm, būtu absolūts grēks nepieminēt arī noslēpumu apvīto Pokaiņu mežu, kas slejas Dobeles novada Naudītes pagastā. Šis mežu masīvs tiek uzskatīts par senu svētvietu, kurā iespējams saskarties ar mazākiem un lielākiem savdabīgu akmeņu krāvumiem. 

Tieši neparastie akmeņu krāvumi ir tā lieta, kādēļ Pokaiņu meža teritorija ir neskaitāmu teiku un mistēriju pārklāta – fantastisks gala mērķis līdz šim nepieredzētu dabas skatu novērtēšanai. Ko tu vēl gaidi? Sēdies un brauc!

Apdrošini pirms dodies ceļā
Pirms dodies kādā no rakstā minētajiem Latvijas dabas atklāsmes maršrutiem, atceries par ārā valdošo ziemu un riskiem, kas ar to saistīti, atrodoties aktīvā satiksmē. Polisubanka.lv atgādina, ka tava OCTA polise tevis izraisīta ceļu satiksmes negadījuma rezultātā segs trešajai personai, kā arī tās mantai izraisītos zaudējumus.