Atkritumu izvešanu no nelegālās glabātuves Jūrmalā varētu pabeigt šajā vai nākamajā nedēļā

Rīga, 11.jūl., LETA. Šajā vai nākamajā nedēļā varētu pabeigt atkritumu izvešanu no ugunsgrēkā cietušās nelikumīgās atkritumu glabātuves Jūrmalā, žurnālistus otrdien informēja atkritumu izvešanas darbus veicošās SIA "Clean R" valdes loceklis Guntars Levics.

Viņš norādīja, ka nepilnas nedēļas laikā no šīs teritorijas izvestas 4500 tonnas atkritumu.

Patlaban teritorijā varētu būt palikušas 5000-6000 tonnas atkritumu.

Kā skaidroja Levics, teritorijas sakopšanas darbi norit saskaņā ar plānu.

Kā ziņots, 18.jūnija pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez Valsts vides dienesta (VVD) atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība. Degšana radīja lielu sadūmojumu, kurš izplatījās atmosfēras augšējos slāņos mākoņu veidā ievērojamā teritorijā.

Degušajā teritorijā Ventspils šosejā 47, Jūrmalā saimnieko SIA "Prima M". VVD iepriekš skaidroja, ka izgāztuvē bija uzkrātas aptuveni 23 000 tonnas atkritumu. Dienesta darbinieki norādīja, ka uzņēmums "Prima M" nebija saņēmis atbilstošas atļaujas darbību veikšanai ar atkritumiem un, līdz ar to, darbojās nelegāli. Tāpat dienestā jau iepriekš ir saņemtas sūdzības no vietējiem iedzīvotājiem par smakām, kukaiņiem un žurkām. VVD bija izdevusi rīkojumu izvest nelikumīgi glabātos atkritumus no teritorijas līdz 1.jūnijam, bet uzņēmējs šo lēmumu pārsūdzēja. Neraugoties uz šīm darbībām centrālā struktūrvienība atstāja lēmumu negrozītu un atkritumi bija jāizved līdz 24.jūnijam.

"Clean R" no 5.jūlija veic Jūrmalas teritorijā esošās nelikumīgās atkritumu glabātuves teritorijas sakārtošanas darbus, jo ir uzvarējis Valsts vides dienesta (VVD) izsludinātajā iepirkumā.