Banner 980x90

Darba aizsardzības apmācības – no formāla paraksta līdz praktiskām instruktāžām

Bieži vien mēs maldīgi uzskatām, ka likumos noteiktās normas ir tikai birokrātiskas prasības un galvenais, lai visi dokumenti būtu kārtībā, jo nevienu jau neinteresē, vai šīs normas patiesi ir ieviestas dzīvē. Protams, nevar noliegt, ka uzņēmējiem dažkārt ir jāsaskaras arī ar absurdām prasībām no valsts puses, tomēr mēs, darba aizsardzības speciālisti ar ļoti lielu pieredzi, vēlamies atgādināt, ka darba aizsardzībai ir jābūt ne tikai uz papīra, bet arī reālajā dzīvē. 

Darba aizsardzības apmācības ir būtisks elements uzņēmumu darbībā, nodrošinot darbinieku drošību un veselību darba vietā. Ikviens darbinieks ir jāiepazīstina ar darba aizsardzības sistēmu un drošības noteikumiem nekavējoties pēc darba līguma parakstīšanas. Paraksts darba aizsardzības ievadapmācības un darba aizsardzības instruktāžas reģistrācijas žurnālos ir svarīgs, jo tas būs vienīgais veids, kā jūs varēsiet pierādīt Darba inspekcijai, ka darbinieks patiesi ir iepazinies ar uzņēmuma drošības noteikumiem. Tomēr bieži rodas situācija, ka paraksts tiek uzskatīts par formalitāti un darbinieks nav saņēmis faktisku ievadapmācību. Paraksts nepieciešamajās ailītēs nepasargās darbinieku no savas veselības un dzīvības apdraudēšanas darba vietā, tādēļ ir svarīgi paskaidrot darbiniekiem, ka viņu pienākums ir ne tikai iepazīties, bet arī stingri ievērot visus darba aizsardzības noteikumus. Pretējā gadījumā darba devējs riskē ar savu reputāciju, finansēm un, sliktākajā gadījumā, pat ar kriminālsodāmību, bet darba ņēmējs riskē ar savu veselību un dzīvību. 

Darba aizsardzības ievērošana ir uzņēmuma interesēs 

 

Viena no galvenajām darba drošības priekšrocībām ir darbinieku veselības aizsardzība. Jūs varat nomainīt iekārtas un mašīnas, bet atrast vietā jaunu darbinieku šobrīd, kad darba tirgū ir profesionāļu deficīts, būs liels izaicinājums. Neviens produkts vai pakalpojums nav tik svarīgs, lai būtu vērts apdraudēt darbinieku fizisko un psiholoģisko veselību. Ievērojot visus noteiktos drošības standartus, uzņēmums rūpējas par darbinieku labklājību un veicina veselīgu darba vidi, tādējādi samazinot nelaimes gadījumu un arodslimību risku. Ja jūs rūpēsieties par jūsu darbinieku labklājību, celsies arī jūsu uzņēmuma reputācija. Uzņēmuma reputācija ir būtisks faktors, kas ietekmē uzņēmuma attīstību un arī sadarbību ar klientiem un sadarbības partneriem. Darba drošības ievērošana demonstrē uzņēmuma atbildību par savu darbinieku veselību. Uzņēmumi, kuri pievērš uzmanību darba drošībai, tiek uztverti kā uzticami un atbildīgi sadarbības partneri. Arī Latvijā ir bijuši vairāki gadījumi, kad klienti un piegādātāji lauž noslēgtos līgumus, jo presē ir izskanējusi informācija par kāda uzņēmuma negodprātīgo vai nevērīgo attieksmi pret saviem darbiniekiem, tādēļ aicinām uzņēmumu īpašniekus nenovērtēt par zemu darba aizsardzības noteikumu ievērošanas ietekmi uz uzņēmuma tēla veidošanu. 

Darba aizsardzības sistēmas ieviešana paaugstina darbinieku produktivitāti 

 

Droša darba vide veicina darbinieku lojalitāti pret uzņēmumu, kas savukārt ietekmē uzņēmuma produktivitāti un efektivitāti. Ja darbinieki jutīs rūpes par savu fizisko un emocionālo veselību, viņi būs motivētāki strādāt un sasniegt labākus rezultātus. Savukārt samazinot nelaimes gadījumu un arodslimību skaitu, uzņēmums var mazināt dīkstāvi un nodrošināt ražošanas procesa nepārtrauktību. 

Darba drošība uzņēmumā nav tikai normatīvu aktu prasību ievērošana, bet gan neatņemama darba dzīves sastāvdaļa, kas ietekmē ne tikai darbinieku labklājību, bet arī uzņēmuma efektivitāti un ilgtermiņa attīstību. Ja vēlaties, lai jūsu uzņēmumā darba aizsardzības sistēma būtu ne tikai uz papīra, uzticiet aizsardzības sistēmas ieviešanu uzņēmumā SIA Medkos komandai! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)