Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā 11 reizi notiks starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "Vox angelica"

Rīga, 28.jūn., LETA. No 1.jūlija līdz 26.augustam Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā jau 11 gadu notiks starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "Vox angelica", katru svētdienu plkst.18 aicinot uz koncertiem ar ērģelnieku, dziedātāju un instrumentālistu piedalīšanos, kā arī ērģeļu solo koncertiem, aģentūru LETA informē Jūrmalas pašvaldības pārstāve Astra Šēnberga.

Festivāla atklāšanas koncertā 1.jūlijā plkst.18 muzicēs trīs ērģelnieki no Brazīlijas - Žeanini Mundstoka, Benedītu Roza un Ališandre Fricens da Riša. Savā koncertprogrammā viņi atskaņos gan Eiropas ērģeļmūzikas komponistu darbus, gan arī sniegs ieskatu brazīļu komponistu mūzikā.

Citos koncertos kopā ar ērģelniekiem Jolantu Barinsku, Ilonu Birģeli, Larisu Bulavu, Vitu Kalnciemu, Aiju Zinģīti, Jāni Pelši un Edīti Alpi festivāla koncertos muzicēs dziedātāji Evija Martinsone, Krišjānis Norvelis, Juris Vizbulis, Laura Purena, kā arī instrumentālisti Jāzeps Jermolovs (vijole), Indris Egle (oboja) un Edgars Saksons (sitaminstrumenti).

29.jūlijā ar ērģeļmūzikas solokoncertu festivālā piedalīsies profesors Geiss van Shonhovens no Holandes.

Kā informē Šēnberga, festivāla tematiskais spektrs ir ļoti plašs un tas allaž piedāvā klausītājiem augsta līmeņa profesionālas mākslas baudījumu. Par vienu no ērģeļmūzikas festivāla "Vox angelica" vizītkartēm ir kļuvusi videoprojekcija uz ekrāna, kas ļauj vērot ērģelnieka, kā arī pārējo, balkonā esošo mūziķu spēli tuvplānā.

"Ar savu regularitāti un augsto māksliniecisko kvalitāti festivāls savā pastāvēšanas gaitā ir iemantojis popularitāti jūrmalnieku un pilsētas viesu vidū, saņēmis Jūrmalas pilsētas Gada balvu kultūrā 2008 par izcila kultūras projekta realizāciju un Gada balvu kultūrā 2017 nominācijā "Skatītāju simpātija", informē dome.