Enduro sprints Madonā – rekordliels dalībnieku skaits un spēcīga igauņu konkurence

Publicitātes foto
Sestdien, 9.jūlijā ar sīvām cīņām tikai aizvadīts 2.Latvijas kausa, 1.Lietuvas kausa un 4.Baltijas kausa posms enduro sprintā. Sacensību organizatori atklājuši, ka "Smeceres sila" mototrasē startējis rekordliels dalībnieku skaits – 144 sportisti, bet spēcīgu konkurenci sastādīja prasmīgie igauņi.

Kā pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informēja Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) preses sekretāre Kristīne Ābelniece, posma organizatori sacīkstēm gatavojās laikus, lai nodrošinātu ļoti kvalitatīvas cīņas – ņemot vērā pozitīvās sportistu atsauksmes, tas arī izdevies, kopskaitā pulcējot 144 dalībniekus no visām trim Baltijas valstīm. Spēcīgāko konkurenci mājiniekiem sagādāja tieši ziemeļu kaimiņu pārstāvji igauņi, kuri vairākās klasēs kāpa uz goda pjedestāla pakāpieniem. Taču sacensību diena aizvadīta patīkamos laika apstākļos un ar patīkamām emocijām, tādēļ lielu paldies organizatori vēlas teikt gan sportistiem, gan atbalstītājiem.

E1 klasē uzvaras laurus plūca Igaunijas pārstāvis Veiko Raats, otro vietu izcīnīja Uģis Klimons, bet trešo vēl viens igaunis - Reio Timmi. Diemžēl ļoti neveiksmīgu kritienu piedzīvoja ierastais līderis Edgars Siliņš, kurš spiests izstāties no sacensībām. E2 klasē, kā ierasts, uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa motokrosa pārstāvis Ivo Šteinbergs, kurš arī šoreiz izcīnīja uzvaru absolūtajā vērtējumā. Otro vietu posmā ieņēma slavenās Leoku dinastijas pārstāvis – Martin Leok no Igaunijas, bet trešajā vietā – Gustavs Kundziņš. E3 klasē arī pārāks izrādījās igaunis Elary Talu, otrais – Lauris Ermanis, bet trešais – Sandris Kļaviņš. Senioru klasē uzvaru izcīnīja Artūrs Robežnieks, otrajā vietā ierindojās Einārs Vinters, bet trešajā Toivo Nikopensius no Igaunijas.

Arī jauniešu Junioru 10+ klasē šoreiz uzdrīkstējās startēt veseli trīs sportisti, no kuriem pirmajā vietā ierindojās Miks Rasmanis, otro vietu izcīnīja Ričards Ansviesulis, bet trešo – Kristers Zigalovs. Hobby klasē ātrākais izrādījās Kaspars Ērkulis, otro vietu izcīnīja Gvido Čerbakovs, bet trešajā vietā ierindojās Jānis Freimanis. Sīvas cīņas risinājās arī C klasē, kur ātrākie izrādījās Igaunijas sportisti. Pirmo vietu izcīnīja Marko Raup, otro – Janar Saarits, bet trešo Janis Lubāns. Veterānu klasē pirmais trijnieks sekojošs – pirmais Ivars Miķelsons, otrais Madis Pool no Igaunijas, bet trešais Andris Kalniņš. Arī šoreiz sacensībās piedalījās viena daiļā dzimuma pārstāve, pārstāvot Dāmu klasi – lietuviete Kristiana Arlauskaite. Savukārt iespaidīgajā Kvadraciklu klasē pirmais bija Artūrs Vēvers, otrais Aivis Graudiņš, trešais Mārtiņš Bernards.

Nākamais Latvijas un Lietuvas kausa posms enduro sprintā jau šajā sestdienā, 16.jūlijā tiks aizvadīts Emburgā.