Idejas, ko var izmantot mazas vannasistabas iekārtošanā

Vairums cilvēku sapņo dzīvot milzīgā savrupnamā, kur ir daudzas guļamistabas, skapis istabas lielumā un noteikti arī plaša un skaista vannasistaba. Diemžēl realitātē ne visiem ir iespēja tikt pie tāda mājokļa. Dzīvokļu un privātmāju izmēri un plānojumi mēdz būt ļoti dažādi, diezgan bieži arī nākas samierināties ar telpām, kas ir krietni mazākās, nekā gribētos.

Mazas vannasistabas ir samērā izplatīta problēma, kas biežāk novērojama tieši dzīvokļos. Kompaktas vannasistabas iekārtošana patiešām var būt nopietns izaicinājums, jo galu galā gribam taču skaistu un funkcionālu rezultātu. Tāpēc piedāvājam dažas idejas, ko var izmantot mazas vannasistabas plānošanā un iekārtošanā.

Pasūtiet mākslīgā akmens izlietnes un virsmas vēlamajā izmērā
Viena no mazo vannasistabu problēmām ir grūtības atrast kompakta izmēra santehniku un virsmas, kas neaizņem pusi telpas. Šai problēmai ļoti labs risinājums ir pēc jūsu vēlmēm un telpas izmēriem izgatavotas neliela izmēra virsmas un izlietnes vannasistabai. 

Piemēram, mākslīgā akmens izlietnes vannasistabai iespējams izgatavot jebkādā izmērā un formā. Kā arī mākslīgā akmens izlietnes vannasistabai var uzreiz izgatavot kopā ar virsmu, līdz ar to radot vienu kompaktu objektu, kas apvieno gan izlietnes, gan plaukta un virsmas funkcijas. Līdz ar to būs mazāka vajadzība pēc papildu plauktiem un skapīšiem. 

Mākslīgais akmens ir lieliska izvēle vannasistabas aprīkošanai, jo no šī materiāla iespējams izgatavot ne tikai izlietnes vannasistabai, bet arī plauktu sistēmas, dušas paliktņus, vannas un sienu apdares, pielāgojoties telpas kompaktajiem izmēriem. 

Pilnībā izmantojiet vertikālo plakni
Ja vannasistaba ir maza, tad jābūt radošiem un jāmēģina pilnība izmantot arī vertikālās plaknes iespējas. Tas nozīmē, ka plauktus vai skapīšus var izvietot augstāk, izmantot arī vertikālo zonu, piemēram, virs un aiz tualetes poda vai virs durvju ailes, kur var ierīkot nelielus plauktus vai skapīšus. Tajos var glabāt lietas, ko izmanto retāk, vai novietot krājumus, ja iepērkat tualetes papīru un citas higiēnas preces ilgākam laikam. Izmantojot vertikāli, mazāk vajadzēs aizpildīt grīdas zonu, kas ļaus saglabāt pietiekamu plašumu vannasistabā. 

Apskatiet arī nestandarta izmēru sadzīves tehniku
Sadzīves tehnika vannasistabā aizņem daudz vietas, tāpēc, lai taupītu vietu un izveidotu kompaktāku iekārtojumu, izvēloties tehniku, ieteicams skatīties plašāk un būt atvērtiem arī nestandarta risinājumiem. Veikalos atrodami arī modeļi ar nestandarta izmēriem – šaurāki, platāki, zemāki utt. Varbūt tieši tas ir nepieciešams jūsu vannasistabai?

Meklējiet daudzfunkcionālas mēbeles
Mazā vannasistabā ieteicams nepārspīlēt ar mēbelēm, labāk izvēlēties dažas un pēc iespējas funkcionālākas, lai tajās satilptu viss nepieciešamais. Ieteicams izvēlēties mēbeles ar durtiņām, lai aiz tām varētu noslēpt visus nieciņus, kas glabājas vannasistabā. Ja plaukti būs atvērti, telpa izskatīsies pieblīvētāka. Jau esošās virsmas un mēbeles var papildināt ar āķīšiem, turētājiem un citiem elementiem, radot papildu vietu mantu novietošanai. 

Duškabīni aizstājiet ar stikla sienu
Mazās vannasistabās visbiežāk izvēlas ievietot dušu, bet arī duškabīne var būt gana masīva un aizņemt daudz vietas, tāpēc labs risinājums var būt stikla starpsiena, kas nodala dušas zonu. Tā ir caurspīdīga, nesadala telpu un aizņem daudz mazāk vietas. Stikla starpsiena arī ļauj telpā saglabāt gaišu un vieglu noskaņu, kas mazai telpai ir diezgan būtiski.

Vanna – stūra vai sēdvanna
Ja tiešām vēlaties arī mazajā vannasistabā ievietot vannu, tad ieteicams skatīties uz stūra vannām, jo tās aizņems mazāk vietas un būs ieliekamas arī tādā vietā, kur klasiska vanna nekad neietilptu. Vēl viens risinājums ir sēdvanna. Lai gan tās nav tik populāras, bet tas ir risinājums, kā apvienot dušu ar vannu. Kā arī sēdvanna ir ērta bērniem. Protams, sēdvanna nebūs piemērota laiskām SPA procedūrām un gulšņāšanai, bet, ja nav šādu prasību, tad sēdvanna būs tiešām labs un kompakts risinājums priekš mazas vannasistabas.