Izdevīgi dabasgāzes tarifi biznesa klientiem

Lai gan dabasgāzes cenas šobrīd ir augušas un klimata politikas kontekstā tiek runāts par fosilā kurināmā īpatsvara samazināšanu, skaidrs, ka dabasgāze joprojām ir un vēl ilgi būs ļoti nozīmīgs un tautsaimniecībā neaizstājams energoresurss. Jo, lai gan dabasgāze nav atjaunojama, tai ir vieni no zemākajiem CO2, pelnu, sodrēju un smakas izmešiem, ja salīdzina ar citiem kurināmajiem. Kopā ar modernām apkures ierīcēm iespējams nodrošināt augstas efektivitātes un saudzīgu šī energoresursa patēriņu.

Kāpēc izmantot atvērtā gāzes tirgus priekšrocības
Latvijas dabasgāzes tirgus atvēršana ir devusi iespēju patērētājiem pašiem izvēlēties, no kura tirgotāja iegādāties šo resursu. Daudzi jau šajos gados izmantojuši atvērtā tirgus priekšrocības un nomainījuši tirgotāju atbilstoši savām vajadzībām, bet joprojām liela daļa patērētāju palikusi pie vēsturiskā līguma, neiepazīstoties ar citiem piedāvājumiem un, iespējams, liedzot sev iespēju iegūt izdevīgāku pakalpojumu. 

Tomēr atvērtais dabasgāzes tirgus paver iespējas patērētājiem izdarīt pārdomātu un savās vajadzībās balstītu izvēli. Katrs uzņēmums, izvērtējot ekonomiskos rādītājus un resursu izmantošanas paradumus, var noslēgt līgumu ar tirgotāju, kurš piedāvā izdevīgākās gāzes cenas un sadarbības nosacījumus. Ja dabasgāze ir nozīmīgs resurss uzņēmuma darbībā, tad izdevīgākas cenas iegūšana nozīmē būtisku izdevumu samazinājumu, kas ļauj uzlabot finanšu rādītājus, saimniekot atbildīgāk un efektīvāk īstenot attīstības plānus.

"Ignitis Latvija" – uzticams dabasgāzes piegādātājs
Latvijas energoresursu tirgū stabilu vietu iekarojis Lietuvas uzņēmuma UAB "Ignitis" meitasuzņēmums "Ignitis Latvija", kas piedāvā elektrību un dabasgāzi biznesa klientiem. Kāpēc iegādāties gāzi no “Ignitis Latvija” un kādas ir tā konkurences priekšrocības?

 • Izdevīgas dabasgāzes cenas un tarifi
  Dabasgāzes tirgus atvēršana ir veicinājusi konkurenci un mudinājusi tirgus dalībniekus domāt, kā piedāvāt klientiem arvien izdevīgākus līguma nosacījumus un cenas. “Ignitis Latvija” nav izņēmums. Biznesa klientiem tiek nodrošinātas iespējami labākās cenas konkrētajos apstākļos un iespēja izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko cenas modeli.

Fiksētas cenas tarifs piemērots klientiem, kuri vēlas stabilitāti un paredzamību savos izdevumos ilgākā laika posmā. Maksa tiks aprēķināta saskaņā ar līgumā norādīto likmi neatkarīgi no tirgus cenas svārstībām.

Elastīgais cenas tarifs vairāk piemērots tiem klientiem, kuri gatavi riskēt, lai iegūtu iespējami labāko cenu konkrētajos tirgus apstākļos. Izmaksas veido gan dabasgāzes cena biržā, gan piegādātāja peļņas daļa, kas ir fiksēta un salīdzinoši neliela.

 • Individuāla pieeja katra klienta vajadzībām
  "Ignitis Latvija" strādā ar katru klientu un tā individuālajām vajadzībām, izvērtē patēriņa specifiku un iesaka piemērotāko sadarbības risinājumu. Uzņēmumu darbības virzieni un dabasgāzes patēriņa apjomi ir dažādi, tāpēc viens pakalpojuma modelis un nosacījumi nevar būt izdevīgi visiem. "Ignitis Latvija" velta laiku un resursus, lai iedziļinātos katra klienta situācijā un izteiktu iespējami izdevīgāko piedāvājumu.
 • Diversificēti dabasgāzes piegādes avoti
  Domājot par klientu ērtībām un dabasgāzes piegāžu nepārtrauktību, "Ignitis Latvija" nodrošina diversificētus dabasgāzes piegādes avotus. Tas nozīmē, ka visa dabasgāze nenāk no viena piegādātāja, bet tiek sadalīta, mazinot riskus. 60% "Ignitis Latvija" tirgotās dabasgāzes nāk no LNG Klaipēdas termināļa. Šāda avotu sadalīšana palielina neatkarību, kas ir būtiski šajos ģeopolitiski nestabilajos apstākļos.
 • Starptautiska pieredze un augsta kompetence
  "Ignitis Latvija" ir pārņēmis mātesuzņēmuma kompetences un pieredzi darbā starptautiskā līmenī. Pieredze darbā ar biznesa klientiem, individuāla pieeja katra klienta vajadzībām, vienmēr ātra un nevainojama komunikācija ir tikai daži no augstajiem standartiem, kurus tirgotājs ievēro vienmēr un bez izņēmumiem. 

Kā nomainīt dabasgāzes tirgotāju?
Lai nomainītu dabasgāzes tirgotāju savam uzņēmumam, nepieciešams parakstīt līgumu ar izvēlēto tirgotāju. Par pārējām birokrātiskajām niansēm parūpējas pakalpojuma sniedzējs. Šāds solis, protams, jāsper apdomīgi, izvērtējot ieguvumus un salīdzinot piedāvājumus. Veicot tarifu salīdzināšanu, jāatceras, ka arī neliela cenu atšķirība mēnešu un gadu laikā pārvēršas par nozīmīgu ietaupījumu, kas paliks uzņēmuma budžetā un varēs tikt izmantots citiem nozīmīgiem mērķiem. Tāpēc nevajag baidīties spert soļus, kas palīdzēs plānot energoresursu atbildīgu un izdevīgu izmantošanu uzņēmumā.

Lai saņemtu uzņēmuma vajadzībām piemērotu dabasgāzes tirdzniecības piedāvājumu, sazinieties ar SIA "Ignitis Latvija" speciālistiem vietnē ignitis.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu