Jūrmalā topošās māmiņas un seniori var vingrot bez maksas

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Rūpējoties par veselīga dzīvesveida iespējām, Jūrmalā vairākām iedzīvotāju grupām pašvaldība bez maksas nodrošina dažādus pakalpojumus veselības veicināšanai, pilsētas informācijas portāls Jurmala24.lv noskaidroja Jūrmalas pilsētas pašvaldībā.

Lai topošajām māmiņām sniegtu vairāk iespēju parūpēties par savu veselību grūtniecības laikā un apgūt zināšanas par veselīgu dzīves sākumu mazulim, topošajām māmiņām, sākot ar 12.grūtniecības nedēļu, ir pieejams veselību veicinošu pakalpojumu komplekss. Tas ietver uztura speciālista, psihologa, fizioterapeita un ergoterapeita konsultācijas, nodarbības vingrošanas zālē un peldbaseinā, kā arī jogas nodarbības un aktivitātes relaksācijai speciālistu vadībā.

Šovasar topošajiem un jaunajiem vecākiem tiks rīkotas arī  lekcijas un praktisks nodarbību ciklu bērnu veselībai "Veseli vecāki un bērns". Topošie un jaunie vecāki, kā arī speciālisti – ģimenes ārsti – tiks izglītoti par veselīgu uzturu grūtniecības un zīdīšanas laikā un ģimenes uztura paradumu ietekmi uz bērna attīstību.

"Mūsu mērķis ir nodrošināt daudzveidīgas iespējas veselības veicināšanai ne tikai atsevišķām grupām, bet arvien plašākam iedzīvotāju lokam," stāsta Jūrmalas pilsētas pašvaldības Labklājības pārvaldes vadītāja Laima Grobiņa. "Cilvēki ir sapratuši, ka galvenais ir saglabāt labu veselību, tādēļ ir ļoti motivēti un aktīvi izmanto pašvaldības piedāvātos pakalpojumus."

Arī Jūrmalas pilsētas senioriem ir nodrošināti pakalpojumi, kas palīdz saglabāt veselību, būt aktīviem un uzlabot dzīves kvalitāti. Veselību veicinošu pakalpojumu komplekss senioriem ietver ergoterapeita, fizioterapeita nodarbības, uztura speciālista un psihologa konsultācijas, nodarbības peldbaseinā un trenažieru zālē, relaksācijas aktivitātes un nūjošanas nodarbības speciālistu vadībā.

Savukārt cilvēkiem, kam ģimenes ārsts konstatējis aptaukošanos, tiek piedāvātas vingrošanas nodarbības peldbaseinā, lai arī mazinātu vai novērstu liekā svara kaitējumu veselībai un arī lai rosinātu aktīvam dzīves veidam. Jūrmalā deklarētie iedzīvotāji pakalpojumus veselības veicināšanai var saņemt bez maksas, vēršoties Jūrmalas pilsētas domes Labklājības pārvaldē.  

Vairāk par pakalpojuma saņemšanas iespējām lasīt šeit.