Jūrmalas rotāšanai izaudzēti 22 000 puķu stādi

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Pavasara un vasaras sezonā Jūrmalas pilsētvidi papildinās vairāk nekā 22 000 puķu stādi – 17000viengadīgo puķu un 5 300 sīpolpuķu stādi. Viengadīgo puķu stādi šobrīd aug kokaudzētavas "Bulduri" siltumnīcās. Pirmos 5000 pavasara atraitnīšu stādus aprīļa sākumā sāks stādīt Horna dārzā, Jaundubultu parkā un Dubultu skvērā, pilsētas informācijas portālam Jurmala24.lv ziņo Jūrmalas pašvaldība.

Jūrmalas pilsētu kopumā pavasarī un vasarā daiļos vairāk nekā 4000 dažādu krāsu pelargonijas, 5000 atraitnītes, 5300 tulpes, 1000 samtenes, 800 begonijas, 500 salvijas un daudz citu ziedu šķirņu. Košākais skvērs pavasarī būs Horna dārzs pie Jūrmalas Kultūras centra Majoros – tajā ziedēs gandrīz 9000 ziedu: tulpes, atraitnītes, dekoratīvie sīpoli. Savukārt vasarā to rotās ap 4000 dažādu stādījumu – rudbekijas, samtenes, salvijas, verbenas, kleomes, balzamīnes, begonijas. Pilsētas centrālajā gājēju ielā – Jomas ielā – būs izvietotas septiņas puķu piramīdas, kas pārsvarā veidotas no sārto toņu pelargonijām, pelēkajām krustainēm, begonijām un balzamīnēm.

Kā ierasts, ziedu apstādījumi rotās pilsētas centrālo daļu, tā arī Ķemeros, Kauguros, Bulduros un citur. Krāšņi ziedu rotājumi tiks uzstādīti pie apgaismes stabiem pie Ķemeru dzelzceļa stacijas un bērnu dārza, kā arīpie Kauguru kultūras nama, Raiņa ielā un Nometņu ielā.

"Jau ierasts, ka pavasara un vasaras sezonā Jūrmalas kūrortpilsēta top košāka un krāsaināka – zaļo dabas rotu papildinām ar košiem ziediem. Tie vijas cauri visai Jūrmalai, sākot no Priedaines caurlaižu punkta līdz pat Kauguriem, un priecē gan jūrmalniekus, gan pilsētas viesus. Šogad papildus ierastajiem apstādījumiem pilsētas centrālajā daļā plānots uzstādīt krāšņu puķu sienu no aptuveni 400 ziedu stādiem," stāsta Ingrīda Griķe, Jūrmalas pilsētas galvenā dārzniece.