Banner 980x90

Kā iekārtot ērtu un ergonomisku mācību vidi mājās

Mācību gads rit pilnā sparā, tāpēc ir būtiski parūpēties par skolēnu labsajūtu ne tikai mācību iestādēs, bet arī mājās, iekārtojot ergonomisku un ērtu darba vietu. Ergonomiska mācību vide mājās, kur skolēns var ērti pildīt mājasdarbus un atsvaidzināt klasē apgūtās zināšanas, sniedz iespēju parūpēties ne tikai par skolēnu veselību, aiztaupot dažādas muguras un redzes problēmas, bet arī disciplinēt un iedvesmot pildīt mājās uzdotos uzdevumus. Tālāk rakstā lasiet vairāk par to, kā iekārtot ērtu un ergonomisku mācību vidi mājās.

Rakstāmgalds – īstā vieta mācībām

Rakstāmgalds ir viens no būtiskākajiem elementiem, par kuru nepieciešams parūpēties, iekārtojot skolēna mācību vidi mājās, jo mājas darbu pildīšana uz dīvāna vai pie virtuves galda, kā to nereti labprāt izvēlas paši skolēni, nebūt nav labākais risinājums, jo tas ne vienmēr nodrošina pareizu mugurkaula pozīciju. Tādēļ skolēnu galdi ir lielisks ieguldījums bērna veselībā, kas palīdzēs nodrošināt atbilstošākos apstākļus mācību procesam mājās. Skolēnu galdi ir praktiski un ergonomiski, turklāt, tie ir pieejami visdažādākajās dizaina variācijās, kuru varat ļaut izvēlēties pašam bērnam.

Protams, iegādājoties rakstāmgaldu jāpievērš uzmanība vairākiem būtiskiem aspektiem, proti, jāņem vērā mājokļa izmērs un jāizvēlas galds, kas atbilst skolēna augumam. Tā kā bērni skolas vecumā ļoti ātri aug, teicams risinājums ir galds ar maināmu augstumu.

Ergonomisks krēsls – rūpēm par skolēna veselību

Liela nozīme ergonomiskā mācību vidē ir arī krēslam. Tam jābūt ērtam un viegli pielāgojamam skolēna augumam. Ergonomisks krēsls nodrošina pareizu mugurkaula atbalsta pozīciju, tādējādi nekaitējot bērna veselībai. Lielisks risinājums ir krēsls ar regulējamu augstumu, jo tas sniedz iespēju pavisam vienkārši nodrošināt piemērotāko sēdēšanas pozīciju. Krēsla augstums ir atbilstošs, ja, kājas stabili novietojot uz zemes, to saliekums ir nedaudz lielāks par 90 grādiem. Tāpat jāpievērš uzmanība krēsla muguras balstam. Iesēžoties krēslā, tam jābalsta mugura no jostas vietas līdz pat lāpstiņām.

Pareizi novietots dators

Skolēniem, pildot mājas darbus un atkārtojot mācību vielu, arvien vairāk ir nepieciešams dators. Tādēļ, iekārtojot mācību vidi mājās, nepieciešams parūpēties par to, lai dators atrodas pareizajā attālumā no skolēna, proti, tam būtu jābūt 50–70cm attālumā. Tāpat jāpārliecinās, ka datora ekrānā neveidojas atspīdums no logiem vai lampām, jo tas rada papildu slodzi redzei.

Pietiekams apgaismojums

Īpaša uzmanība, iekārtojot skolēna mācību vietu mājās, ir jāvērš arī apgaismojumam. Lai saudzētu bērna redzi, ieteicams galdu novietot pretim logam, tādējādi izmantojot pēc iespējas vairāk dabīgās dienas gaismas. Tāpat vēlams iegādāties arī galda lampu, kas sniedz iespēju viegli pielāgot apgaismojuma līmeni skolēna vajadzībām.

Ja arī jūs vēlaties savam bērnam mājās iekārtot ērtu un ergonomisku mācību vidi, ielūkojieties ražotāja “AJ Produkti” sortimentā, kur atrodami ergonomiski skolēnu galdi, krēsli un citas mēbeles.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)