Kauguros policija aizturējusi pārīti par apreibinošas vielas - ciklopropilfentanila tirgošanu

Rīga, 7.febr., LETA. Jūrmalā, Kauguros policija aizturējusi pārīti par apreibinošas vielas - ciklopropilfentanila tirgošanu, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Jūrmalas iecirknī tika iegūta informācija par to, ka Kauguru mikrorajonā divas personas, iespējams, nodarbojas ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

5.februārī, operatīvu izmeklēšanas darbību rezultātā, iespējamie likumpārkāpēji aizturēti. Viņu dzīvesvietā veikta sankcionētā kratīšana, kurā izņemtas vielas, kas bija ietītas četros folija vīstokļos.

Ekspertīzes rezultātā noskaidrojās, ka kratīšanā izņemti apmēram 1,55 grami ciklopropilfentanila.

1989.gadā dzimušais aizturētais vīrietis un 1991.gadā dzimusī aizturētā sieviete jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Policija sākts kriminālprocess par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu no diviem līdz astoņiem gadiem.

Šodien abiem aizturētajiem tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājums.

Ciklopropilfentanils parasti tirgo personām, kuras vēlas iegādāties heroīnu. Pircēji, protams, netiek informēti, ka tas nav heroīns. Līdz ar to bieži notiek pārdozēšana, jo fentanila grupas vielas ir daudz spēcīgākas par heroīnu.