"Meža mājā" iepazīst pūču daudzveidību

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Sestdien, 14.martā, Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas administrācijas Dabas izglītības centrā "Meža māja" norisinājās ikgadējā "Pūču nakts", kuras laikā interesenti tika iepazīstināti ar Ķemeru nacionālajā parkā sastopamo pūču daudzveidību, pilsētas informācijas portāls Jurmala24.lv uzzināja pārvaldē.

Pasākuma ietvaros dalībniekiem bija iespēja piedalīties Pūču izpētes biedrības ekspertu vadītā lekcijā par pūcēm, to dzīvesveidu un daudzveidību gan Latvijā kopumā, gan Ķemeru nacionālajā parkā. Mazākajiem pasākuma dalībniekiem lielu prieku radīja darbošanās radošajās darbnīcās, pagatavojot sev pūču masku, atrisinot krustvārdu mīklu vai krāsojot zīmējumus ar dažādām pūcēm.

Līdz ar tumsas iestāšanos pasākuma dalībnieki ekspertu vadībā devās pūču klausīšanās ekskursijās, lai paši klātienē iepazītu šo noslēpumaino meža putnu pasauli. Ģimenes ar bērniem pūču balsis mēģināja saklausīt Meža mājas tuvumā, savukārt izturīgākie pasākuma dalībnieki devās aptuveni astoņu kilometru garos pārgājienos pa Ķemeru nacionālā parka mežiem.

Kā informē pasākuma organizatori, lielākā daļa dalībnieku bija sadzirdējuši skanīgo pūču "ģenerāļa" - ūpja balsi, bet vienai no grupām savu balsi nodemonstrēja arī mazākā Latvijas pūcīte – apodziņš.

Pasākuma dalībnieki bija dzirdējuši un redzējuši arī citus putnus, kas ir aktīvi diennakts tumšajā laikā, piemēram, sloku, kas savu pavasara riesta lidojumu veica tieši, virs cilvēku galvām, kā arī vairākus migrējošus zosu barus.