Naudas aizdevums mājokļa remontam

Plānojot mājokļa remontu, viens no būtiskākajiem ir finansiālais aspekts. Viens no variantiem ir šim mērķim nepieciešamo naudas summu sakrāt, taču, ja mājoklī tiek plānotas vērienīgas pārmaiņas, naudas krāšana var būt visai laikietilpīgs process. Šī iemesla dēļ daudzi dod priekšroku aizdevumam. Tā ir iespēja aktuālos remontdarbus veikt uzreiz, negaidot, kamēr pašam būs pieejami tam vajadzīgie līdzekļi. 

Protams, ikviens aizdevums ir atbildīgs lēmums, kas prasa rūpīgu savas maksātspējas izvērtēšanu, bet, sabalansējot savas vajadzības ar iespējām, aizdevums var kļūt par noderīgu risinājumu. 

Dažādi aizdevuma veidi – izvēlies piemērotāko
Šobrīd pieejami dažāda veida aizdevumi, kas katram ļauj izvēlēties viņa vajadzībām atbilstošāko. Lai saprastu, kurš no variantiem būs piemērotākais, vispirms jāizvērtē, kāda naudas summa vajadzīga. 

Ja aktuālo darbu veikšanai pietrūkst pavisam nedaudz un ir pārliecība, ka visu aizņēmuma summu varēsi atmaksāt tuvākā mēneša laikā, var noformēt kādu no īstermiņa kredītiem. Taču, ja vajadzīgā summa ir lielāka un tās atmaksai nepieciešams garāks laika posms, tad jāizvērtē, ko piedāvā patēriņa kredīti bez ķīlas. Pieejamās summas ir dažādas – līdz pat 10 tūkstošiem eiro. Arī atmaksas termiņu var pielāgot savām iespējām. 

Pirms aizņemies – salīdzini
Šobrīd aizdevumus izsniedz dažādas kredītkompānijas, tādēļ pirms aizņemšanās vērts salīdzināt vairākus variantus. Būtiskākie faktori, kam pievērst uzmanību, ir:
• pieejamās aizdevuma summas – dažādi aizdevēji piedāvā atšķirīgus kredīta apmērus. Tie atkarīgi gan no aizdevuma noteikumiem, gan kredītņēmēja maksātspējas;
• atmaksas termiņi – arī tie mēdz būt dažādi. Parasti pie nebanku kredītdevējiem noformētais aizdevums jāatmaksā viena vai vairāku mēnešu laikā – atkarībā no līguma noteikumiem un pieejamās summas;
• procentu likmes – būtisks faktors ir arī procentu likme, jo tā norāda, kādas būs aizdevuma kopējās izmaksas. Procentu likmes pie dažādiem aizdevējiem mēdz visai būtiski atšķirties – izvēlies izdevīgāko.

Svarīgi ir izvērtēt ne vien piedāvājumus, bet arī savu atbilstību kredītdevēju noteiktajām prasībām. Ierasts, ka uz aizdevumu var pretendēt Latvijas Republikas pastāvīgie iedzīvotāji, kuriem ir pozitīva kredītvēsture un pietiekams ienākumu līmenis. Tāpat jāatceras, ka aizdevēji noteikuši vecuma ierobežojumu, kā ietvaros kredīts tiek izsniegts – pirms aizdevuma pieteikuma aizpildīšanas jāpārliecinās, ka atbilsti šiem noteikumiem. 
Noformējot aizdevumu uz garāku laika posmu, jāpārliecinās, ka plānotais ikmēneša maksājums ir atbilstošs tavai maksātspējai. Eksperti saka, ka kopējai  kredītmaksājumu summai ik mēnesi nevajadzētu pārsniegt 25% no ienākumiem. Protams, te svarīgi ņemt vērā arī citus izdevumus, jo katra situācija ir atšķirīga. 

Kā pieteikties aizdevumam internetā?
Noformēt aizdevumu tiešsaistē ir salīdzinoši vienkārši. Kad izvērtētas savas vajadzības un iespējas un atrasts piemērotākais risinājums, atliek aizpildīt pieteikumu izvēlētā aizdevēja mājaslapā. Jāņem vērā, ka to var izdarīt jebkurā diennakts laikā, taču pieteikums tiks izvērtēts kredītkompānijas darba laika ietvaros. 

Ja pie konkrētā aizdevēja kredītu grasies noformēt pirmo reizi, reģistrācija būs jāpabeidz, uz norādīto bankas kontu pārskaitot reģistrācijas maksu, kas parasti ir 0,01 EUR. Tas nepieciešams drošības nolūkos, lai aizdevējs varētu pārliecināties par kredītņēmēja identitāti. Aizņemoties atkārtoti, pieteikums būs jāaizpilda reģistrācijas laikā izveidotajā klienta profilā. 

Naudas aizdevums mājokļa remontam – noderīgs variants, kad risinājums nepieciešams steidzami. Izvēlies sev piemērotāko kredītu, aplūkojot piedāvājumus internetā, un saņem naudu savā bankas kontā dažu minūšu laikā pēc pieteikuma izskatīšanas. Pirms aizņemies, izvērtē aizdevuma nepieciešamību un savu maksātspēju.