Patēriņa kredīts auto iegādei. Vai izdevīgi?

Katra cilvēka dzīvē pienāk brīdis, kad jāveic kāds lielāks, nozīmīgāks pirkums – velosipēds, dzīvoklis, auto, māja. Ne vienmēr ietaupījumi ļauj iegādāties nepiecieciešamo jau tūlīt. Bet ko darīt, ja situācija ir ārkārtēja un nauda nepieciešama jau tūlīt?

Mūsdienās bankas piedāvā virkni iespēju iegādāties kāroto jau rīt. Ja meklē iespēju  tikt pie jauna auto, taču nevari izvēlēties, vai pirkt to līzingā vai ņemt kādu no banku piedāvātajām kredītu iespējām, mēs piedāvājam apsvērt lielisku iespēju – patēriņa kredīts auto iegādei.
Parasti auto iegādei bankas piedāvā izvēlēties starp diviem variantiem – auto kredītu un patēriņa kredītu. Apskatot šo iespēju plusus un mīnusus, nākas secināt, ka izdevīgākais variants ir un paliek patēriņa kredīts. Kas tas ir un vai arī Tev ir iespēja aizņemties līdzekļus bankā auto iegādei, noformējot to kā patēriņa kredītu?
 
Patēriņa kredītu jeb līdzekļus, kurus jāatmaksā ar nosacījumiem, par kuriem ir vienojies aizdevējs un aizņēmējs, piešķir jebkādu plānu īstenošanai. Šie līdzekļi tiek izsniegti skaidrā naudā vai ieskaitīta aizņēmēja kontā. Tālāk jau aizņēmējam ir pilnīga rīcības brīvība, kā tērēt aizņemto naudu.
 
Kādēļ auto iegādei ņemt tieši patēriņa kredītu, ne auto kredītu?
Uz šo jautājumu ir viena atbilde – ņemot patēriņa kredītu auto iegādei, Tev nenāksies formēt dārgu auto apdrošināšanu, jo uz auto salonu nāksi iegādāties preci par Tev izsniegtajiem līdzekļiem, nevis iegādāties auto ar bankas starpniecību. Šajā gadījumā bankai neinteresē, kur iztērēsi aizņemto naudu. Patēriņa kredīts auto iegādei ļaus Tev ietaupīt līdz pat 15% no auto kopējās vērtības. Turklāt, izsniedzot kredītu auto iegādei, bankas nereti kontrolē aizņēmēja auto dīlera un salona izvēli, kā arī preces cenu kategoriju.

Otrs svarīgs iemesls, kas liek izvēlēties patēriņa kredītu auto iegādei, – aizņemoties šos līdzekļus, bankas nepieprasa noformēt ķīlu. Patēriņa kredīti bieži tiek izsniegti bez ķīlas, kas ir aizņēmēja oficiālā īpašumā. Tas dod iespēju ieekonomēt arī  uz ķīlas novērtēšanas rēķina. Taču, ja banka tomēr pieprasa ķīlu, tas nozīmē būtisku bankas procentu likmes samazinājumu, jo tā aizdod naudas līdzekļus ar mazākiem riskiem, ka aizņēmējs tos neatmaksās.

Treškārt, ņemot patēriņa kredītu, Tev ir iespēja variēt ar atmaksas termiņiem. Ja šis nosacījums ir gana svarīgs, izvēlies banku ar visizdevīgāko procentu likmi un garāko atmaksas termiņa iespēju.

Ja vēl joprojāmn šaubies, vai auto iegādei ņemt patēriņa kredītu vai auto kredītu, te būs vēl viens nozīmīgs faktors, kas liecina, ka patēriņa kredīts neapšaubāmi ir izdevīgākais variants. Ņemot patēriņa kredītu, bankas nereti piedāvā iespēju izvēlēties klasisko maksājuma formātu, kas aizņēmējam ļauj atmaksāt kredītu, katru mēnesi ieskaitot aizdevēja kontā nemainīgi lielu atmaksas summu. Tas ir svarīgi gadījumā, ja izvēlēsies aizņēmumu atmaksāt pirms norunātā termiņa.

Kā neapjukt un izvēlēties sev piemērotāko patēriņa kredīta aizdevēju?
Ir daudz un dažādas bankas, kuras piedāvā patēriņa kredītu iespējas. Kā neapjukt un izvēlēties sev izdevīgāko variantu? Netcredit.lv piedāvā patēriņa kredītu salīdzināšanas kalkulatoru, kas piedāvā iespēju salīdzināt aizdevēju piedāvātās procentu likmes un atmaksas termiņus.

Patēriņa kredītu salīdzinājums netcredit.lv lapā skaidri norāda, ka līdzekļus izdevīgāk būs aizņemties no nebanku sektora aizdevējiem. Varbūt kādam tas šķitīs dīvaini, taču ātro kredītu aizdevēji bieži piedāvā iespēju aizņemties naudu uz daudz izdevīgākiem procentiem, kā to dara bankas. Turklāt nebanku aizdevēju skaits ir krasi lielāks, kas nozīmē spēcīgu konkurenci starp klientiem, kas savukārt ved pie izvevīgākiem aizņēmuma nosacījumiem.

Izvēloties netcredit.lv piedāvāto kredītu kalkulatoru, ātri vien nonāksi pie sev izdevīgākā aizdevuma sniedzēja un pēc tam arī kārotā jaunā auto. Veiksmi!