"Jūrmala Masters" startēs pasaules un Eiropas spēcīgākie pludmales volejbolisti

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Pirmo reizi tepat Latvijā, Majoru pludmalē Jūrmalā būs skatāms pasaules labākais pludmales volejbols – Eiropas Volejbola konfederācija (EVK) publicējusi 2016 CEV Eiropas čempionāta pludmales volejbolā Jūrmala Masters dalībnieku sastāvu. Pamatturnīrā dalību pieteikuši Eiropā un pasaulē spēcīgākie pludmales volejbola pāri. Čempionāts Majoru pludmalē norisināsies no ceturtdienas. 1.septembra līdz svētdienai, 4.septembrim.

Kā pilsētas informācijas porāls Jurmala24.lv uzzināja Jūrmalas pilsētas pašvaldībā, 2016 CEV Eiropas čempionāta pludmales volejbolā Jūrmala Masters turnīra direktore Ināra Brokāne: "Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) kalendārā Jūrmala Masters ir šogad vienīgās šāda ranga sacensības. Jūnija sākumā Šveices pilsētā Bīlē notika Eiropas čempionāta finālturnīrs, bet pēc tā daudz kas tika pakārtots Vasaras olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro."

Jau tūlīt, augusta beigās Jūrmalā ieradīsies un Jūrmala Masters spēlēm sāks gatavoties divi Polijas pāri – šī brīža pasaules ceturtais spēcīgākais duets Bartošs Lošjaks un Pjotrs Kantors, kā arī pasaules rangā 11 spēcīgākais pāris - Fijaleks/ Prudels. Lošjaks ar Kantoru spēlē kopā kopš 2009. gada, un šogad viņi triumfēja Riodežaneiro Grand Slam turnīrā, vēl divreiz pasaules tūres ietvaros esot labāko trijniekā. Pērn Jūrmalā viņi ieņēma 9. vietu. Savukārt Fijaleks ar Prudelu kopā spēlē jau kopš 2008. gada un šogad aizsniedzās līdz Eiropas čempionāta bronzai.

2016 CEV Eiropas čempionāta pludmales volejbolā Jūrmala Masters pamatturnīrā vīriešiem redzēsim arī mūsu olimpiešus, šī gada pasaules ranga labāko pāri numur viens - Jāni Šmēdiņu un Aleksandru Samoilovu, kuri turnīru Jūrmalā bija ieplānojuši jau pavasarī.

Turnīra dalībnieku vidū ir mūsu sportisti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, bet speciālais ielūgums ticis Edgaram Točam ar Rihardu Finsteru. Tāpat divpadsmitniekā ir arī jauniešu olimpisko spēļu uzvarētāji 2014. gadā Ņaņjinā krievi Oļegs Stojanovskis/Artjoms Jarzutkins, kurus trenē igaunis Rivo Vesiks, kurš pērn vēl pats spēlēja Jūrmalā. Piedalīsies arī austrieši Tomass Kūnerts un Kristofs Dreslers, kuri klāt bijuši arī abos iepriekšējos turnīros Jūrmalā, 2014. gadā finišējot 7. vietā. Šie sportisti palīdzējuši Austrijas komandai uzvarēt Latviju un vēlāk iegūt vēl vienu vietu olimpiskajās spēlēs Rio Kontinentālā kausa (KK) Eiropas zonas finālā Stavangerā. Arī spēcīgākais Beļģijas pāris Drīss Koikelkorens/Toms van Valle spēlēja KK Eiropas zonas finālturnīrā, un tieši ar viņu spēkiem tika izcīnīta 2. vieta un pasaules KK finālturnīrā Sočos ir tikts līdz pusfinālam.

Krietnu pasaules tūres sacensību pieredzi uzkrājis Sebastians Fuhss, kurš vienubrīd spēlējis kopā ar olimpisko čempionu Jūliusu Brinku, un Štefans Vindšaifs. Ilggadējais Pļaviņa pārinieks Turcijas ziemas čempionātā pludmales volejbolās Murats Giginoglu šoreiz talkā ņēmis Safu Urlu, bet jau trešo reizi uz Jūrmalu atbraukuši arī izraēlieši Seans Faiga un Ariels Hilmans.

Kvalifikācijas sacensībās vēl ir virkne sportistu, kuri ar labiem panākumiem startējuši gan Eiropas, gan pasaules tūres sacensībās. Vispirms jāmin dvīņubrāļi no Vācijas Dāvids un Benets Poņevaci, kuri bija trešie pagājušā gada nogalē pasaules tūres posmā Puertovaljartā (Meksika). Vairāku Eiropas tūres sacensību medaļnieki Poņevacu tautieši Jonass Šrēders/Tims Hollers 2014. gadā izcīnīja uzvaru Dohas Open turnīrā, pa ceļam apspēlējot arī Aleksandru Samoilovu un Tomu Šmēdiņu.  Pastāvīgi viesi Latvijas turnīros ir baltkrievi Aljaksandrs Dzjadkovs un Aljaksandrs Kavaļenka. Viņiem pirms diviem gadiem tika ceturtā vieta Jūrmalā, bet iepriekšējā gadā – dalīta 9. vieta. Būs krievu dueti, no kuriem Maksims Hudjakovs un Jurijs Bogatovs 2014. gada Jūrmalas satelītturnīrā ieņēma 3. vietu, būs ukraiņi, bet Jusefs Krū šoreiz talkā ņēmis Kasī Eju. Ar viņiem konkurēt mēģinās Latvijas pāris Toms Šmēdiņš un Aleksandrs Solovejs. Valstu kvotas izspēlēs Krievija, Austrija un Polija, bet rezervistos ar pirmo numuru ir pēc šā gada Latvijas čempionāta pludmales volejbolā ERGO OPEN 2016 posmiem labi zināmie 21 gadu vecie lietuvieši Arns Rumševičus un Lukas Kazdailis. Rezervistu lomu pagaidām pilda arī divi Latvijas dueti – Toms un Valts Benjavi un Ģirts Glāzers ar Sandri Andrejevu.

Sievietēm pamatturnīrā vieta ir garantēta trim Latvijas pāriem – divkārtējām Latvijas čempionēm Alise Lece/Marta Ozoliņa, 2015. gada Eiropas U-18 čempionēm Tīnai Graudiņai, kura šoreiz spēlēs kopā ar Anastasiju Kravčenoku, un Paulai Nečiporukai, kura speciālo ielūgumu saņēmusi pārī ar Agnesi Caicu.

Jūrmalā būs skatāms pasaules ranga otrais duets vācietes Šontela Laborere un Jūlija Zūde, kuras šogad triumfēja Porečas MAJOR sērijas turnīrā un ieņēma 2. vietu Fudžou Open sērijas turnīrā. Noteikti uzvarēt gribēs 9.vietas ieguvējas Riodežaneiro no Polijas Kinga Kolosinska un Monika Bžosteka, kas Grand Slam turnīrā turpat Rio saņēma sudraba medaļas. Divkārtējā olimipsko spēļu dalībniece itāliete Marta Menegati tāpat kā Rio olimpiskajās spēlēs uz Latviju brauks pārī ar Lauru Džombini. Pēc medaļām tieksies Vācijas piektais spēcīgākais duets Viktorija Bīneka/Jūlija Grosnere, pasaules ranga 21.pāris, spēcīgākās Somijas spēlētājas Taru Lahti un Annīna Parkinena un otrs spēcīgākais Čehijas duets Kristīna Kolocova un Mihala Kvapilova. Lielāka pieredze sakrāta Kolocovai, kura startēja Londonas olimpiskajās spēlēs un kopā vēl ar Rio spēļu dalībnieci Marketu Slukovu triumfējusi pasaules tūres posmos Prāgā un Berlīnē. Abu lielākais kopīgais panākums ir uzvara šā gada EVK organizētajā satelītturnīrā Vaducā.

Jārēķinās būs ar otru spēcīgāko Austrijas duetu – Katarinu Šitzenhēferi un Lenu Plesiučnigu, kas ieguva sudrabu pirmajās Eiropas spēlēs Baku 2015.gadā, un nīderlandietēm Joju Stubi, kura pazīstama pēc uzvarām pēdējos divos Eiropas junioru čempionātos pārī ar Niku Dālderopu, un Jolienu Sinnemu.

Kvalifikācijas turnīra sietu pārvarēt mēģinās vairāki Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) turnīros redzēti Krievijas dueti un spēcīgākie pāri no Lietuvas, tai skaitā pasaules U-19 čempiones Ieva Dumbauskaite un Monika Povilaitīte, kuras gan šogad pašķīrušās un turnīrā piedalīsies ar citām pāriniecēm. Dumbauskaite spēlēs kopā ar 19 gadus veco Irinu Zobninu, kura šogad Viļņas satelītturnīrā aizkļuva līdz finālam kopā ar Urti Andrjukaitīti, bet Povilaitīte Jūrmalā plāno ierasties kopā ar Karoli Virbickaiti.

Francūzietes Aleksandras Župitē gājienu kopā ar Loru Longjē pretī uzvarai Eiropas čempionāta finālā Bīlē spēja apstādināt vien nākamās Eiropas un olimpisko spēļu čempiones Laura Ludviga un Kira Valkenhorsta. Župitē Jūrmalā spēlēs kopā ar Alinu Šamro.

Savs vārds noteikti būs sakāms arī spēcīgākajam Baltkrievijas duetam Viktorija Šalajevska un Viktorija Sjakretava, kuras ne reizi vien aizlikušas kāju priekšā Latvijas duetiem gan jauniešu sacensībās, gan EEVZA turnīros, pieredzējušajām nīderlandietēm Annemīkei Drīsenai un Ilkei Mērtensai un šveicietēm Kimai Hūberei un Tatjanai Grēberei, kā arī cietiem duetiem no Polijas, Norvēģijas, Skotijas, Austrijas, Nīderlandes, Šveices, Spānijas, Vācijas un citām valstīm.

Čempionāts Jūrmalā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) kalendārā iekļauts jau trešo gadu pēc kārtas. 2014. gadā šeit notika Satellite turnīrs vīriešiem, kurā uzvarēja Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs, finālā apspēlējot Armandu Āboliņu un Haraldu Regžu. Pagājušogad turnīrs ieguva Masters sērijas skanējumu, un finālā labākie izrādījās itālieši Mateo un Paolo Ingrosso, kuri pārspēja iepriekšējā sezonā pirms Roulandsona traumas ilgu laiku olimpisko spēļu kvalifikācijas zonā bijušos francūžus Jusefu Krū un Eduāru Roulandsonu, trešās vietas izspēli atstājot Šmēdiņa/Samoilova un poļu dueta Gžegožs Fijaleks/Mariušs Prudels ziņā, uzvarot latviešiem. Šogad klāt nākušas arī sacensības sievietēm, kuru pamatturnīrā jau iekļauti trīs Latvijas dueti.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas internetā: "www.bezrindas.lv" čempionāta norises vietā biļetes varēs iegādāties no 2. septembra vakara. Ieteicams biļetes iegādāties laicīgi, jo vietu skaits stadionā ir ierobežots.

 

Pirmās trīs dienas (31. augusts - 2.septembris), kad norisināsies valstu atlases,kvalifikācijas un pamatturnīra grupu spēles, ieejas maksa nebūs. Savukārt sestdien un svētdien (3. un 4.septembrī), kad norisināsies play-off, pusfinālu un fināla spēles, jāiegādājas ieejas biļetes centrālajā stadionā ar 2800 skatītāju vietām. Pārējos laukumos notiekošās spēles varēs vērot bez maksas