Banner 980x90

"Liepāja" izrauj dramatisku uzvaru pār "Spartaku" virslīgas līderu mačā

Liepaja24.lv
Pateicoties diviem Kristapa Grebja vārtiem noslēdzošajās piecās minūtēs, svētdien "SynotTip" Latvijas futbola virslīgas līderu duelī valsts čempione "Liepāja" savā laukumā ar rezultātu 4:3 (1:2) izrāva uzvaru pār Jūrmalas "Spartaku".

Līdz ar to "Liepāja" spēja samazināt kopvērtējuma līderu "Spartaka" pārsvaru līdz diviem punktiem.

Rezultātu liepājnieki atklāja jau trešajā minūtē, kad pēc standartsituācijas izcēlās Vladimirs Kamešs, bet puslaika pēdējās 15 minūtēs "Spartaks" pārņēma iniciatīvu un iesita divus vārtus - vispirms pēc stūra sitiena atzīmējās moldāvs Konstantīns Bogdans, bet vēl nedaudz vēlāk pēc Vladislava Kozlova centrējuma ar galvu izcēlās Ričards Korzāns.

Arī otrajā puslaikā "Liepāja" iesita jau trešajā minūtē, kad pēc tāla auta iemetiena Kaspars Gorkšs ar galvu pāradresēja bumbu vārtu priekšā un horvāts Marko Brtans iesita savus pirmos vārtus virslīgā, bet rezultāts kļuva 2:2.

Vadību "Spartaks" atguva 74.minūtē, kad savus devītos vārtus virslīgā šosezon iesita Jevgēņijs Kazačoks, tomēr "Liepāja" nepadevās un savu zvaigžņu stundu piedzīvoja Grebis - vispirms 86.minūtē viņš pēc standartsituācijas ar galvu panāca 3:3, bet trīs minūtes vēlāk pēc vēl viena centrējuma izrāva uzvaru.

Spēles izskaņā laukumā izcēlās arī asumi un tiesnesis Aleksandrs Anufrijevs parādīja trīs sarkanās kartītes, laukumu atstājot "Spartaka" futbolistiem Bogdanam un Somijā dzimušajam afgānim Moštagam Jagubi, kā arī liepājniekam Kamešam.

Līdz ar to "Spartaks" nespēja izcīnīt sesto uzvaru virslīgā pēc kārtas.

LETA jau vēstīja, ka vēl vienā spēlē svētdien "Ventspils" komanda ar rezultātu 2:1 (1:0) izbraukumā apspēlēja "Riga" vienību.

Rezultātu pirmā puslaika beigu daļā atklāja Aleksejs Aleksejevs, bet 78.minūtē mājiniekiem pārsvaru dubultoja Eduards Tīdenbergs. Savukārt jau līdz ar finālsvilpi "Riga" vienībai goda vārtus iesita Ivans Kņazevs.

Līdz ar to "Ventspils" pārtrauca divu zaudējumu sēriju virslīgā, bet "Riga" iepriekšējās divās spēlēs nebija spējusi gūt vārtus.

LETA jau ziņoja, ka sestdien 15.kārtas pirmajā cīņā "Metta"/"Latvijas Universitāte" nenosargāja divu vārtu pārsvaru un nospēlēja neizšķirti 2:2 ar pastarīti "Daugavpili".

Savukārt 15.kārta noslēgsies pirmdien, kad "Jelgava" uzņems RFS komandu. Savukārt jau nākamajā ceturtdienā jelgavnieki UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā mačā "Skonto" stadionā uzņems Izraēlas trešo spēcīgāko komandu Jeruzalemes "Beitar".

Virslīgas kopvērtējumā Jūrmalas "Spartakam" tagad ir 31 punkts 14 mačos, tomēr liepājnieki, kas gan aizvadījuši par spēli vairāk, vairs atpaliek vien par diviem punktiem. Savukārt trešā ar 27 punktiem 14 cīņās ir "Ventspils".

"Jelgava" iekrājusi 19 punktus, bet pie 16 punktiem tikušas "Riga" un RFS. Septītā ar 14 punktiem ir "Metta"/LU, bet turnīra tabulu ar pieciem punktiem noslēdz "Daugavpils".

Šī virslīgai ir 25.sezona pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, turklāt ģenerālsponsora "SynotTip" piesaistīšana ļāvusi panākt, ka tajā komandām nav jāmaksā dalības maksa.

Pagājušās sezonas pirmās līgas trešā spēcīgākā vienība RFS vien neilgi pirms sezonas sākuma ieguva iespēju sacensties virslīgā, jo nenokārtoto parādsaistību dēļ licenci nesaņēma Latvijas titulētākais futbola klubs "Skonto". Pirms gada "Skonto" bija līdzīgā situācijā, taču toreiz tam tika piešķirta licence, jo klubs bija izstrādājis plānu parādsaistību nokārtošanai. Tiesa, gada laikā šis plāns tā arī netika izpildīts.

"Skonto" valsts čempionātā nepārspēta palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā. Pēdējos gados, kaut "Skonto" komanda teju visu laiku bijusi parādā saviem spēlētājiem, tā četrus gadus pēc kārtas spēja finišēt virslīgas otrajā vietā.

Pērn par valsts čempioni kļuva "Liepāja", otro vietu ieguva "Skonto", bet trešā palika "Ventspils".

"Liepāja" kluba pastāvēšanas vēsturē virslīgas futbola čempionātā triumfēja pirmo reizi, nodrošinot sev iespēju šogad piedalīties UEFA Čempionu līgas atlases turnīrā.