Banner 980x90

Vairums Jūrmalas aizsardzības biedrības iebildumu nav ņemti vērā

Jurmala24.lv
Foto: Jurmala24.lv

Jūrmalas pašvaldība ir atbalstījusi vienu un daļēji atbalstījusi vēl vienu no Jūrmalas aizsardzības biedrības (JAB) ierosinājumiem Jūrmalas teritorijas plānojuma grozījumu pilnveidotajai redakcijai, bet pārējie JAB iebildumi nav ņemti vērā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja domes pārstāve Ieva Aile, vērā ņemts JAB iebildums, kas skar Dubultu laukumu Pils ielā 1. JAB pieprasīja, lai šajā teritorijā saglabātu tikai tādu publisko apbūvi, kas koncentrēta uz iedzīvotāju interesēm, - piemēram, kultūras iestādes vai labiekārtota publiskā ārtelpa ar atpūtas funkciju. JAB arī iebilda pret viesu izmitināšanas objektu izbūvi teritorijā. Pašvaldība lēma izslēgt dzīvojamo apbūvi no šīs teritorijas, kā arī, lai konkretizētu attīstības ieceres un prasības apbūvei, noteikts, ka teritorijai ir izstrādājams detālplānojums, kura procedūras neatņemama sastāvdaļa ir publiskā apspriešana.

Tāpat JAB iebilda pret atļautās izmantošanas maiņu no dabas pamatnes uz kūrorta teritoriju ar apbūvi Bulduros. Pašvaldībā skaidro, ka šī iebilde daļēji ņemta vērā, jo zemes vienībā paredzētas papildizmantošanas saistībā ar kūrorta funkcijām un minerālūdens resursu izmantošanu.

Kopumā JAB izteica vairāk nekā 10 iebildumus par plānoto apbūvi dažādās Jūrmalas teritorijās. Lielākā daļa šo iebildumu netika ņemta vērā, pamatojot ar konkrētās teritorijas detālplānojumu vai noteiktajiem teritorijas izmantošanas principiem un citiem argumentiem.

Pašlaik notiek projekta precizēšana atbilstoši 11.februārī notikušās Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojuma grozījumu pilnveidotās redakcijas publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas sanāksmes protokolā paredzētajam, skaidro Aile.

Ar pārskatu par visiem pilnveidotās redakcijas priekšlikumiem un informāciju par priekšlikuma statusu iespējams iepazīties, sekojot saitei "

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja JAB, tās pārstāvji "kategoriski iebilst pret kāpu apbūvi Bulduros, unikālās Lielupes grīvas dabas ainavas izkropļošanu ar 42 metrus (12 stāvu) augstām ēkām, daudzstāvu daudzdzīvokļu ēku celtniecību tieši blakus arhitektūras piemineklim Dzintaru koncertzālei, tikko uzceltu viesnīcu pārveidošanu par daudzdzīvokļu namiem, laupot jūrmalniekiem solītās darbvietas un samazinot to īpašniekiem iemaksājamos nodokļus pilsētas budžetā".

Kā ziņots, Jūrmalas teritorijas plānojuma grozījumu pilnveidotās redakcijas sabiedriskās apspriešanas laikā saņemti kopumā 94 iesniegumi, tostarp 22 kolektīvie iesniegumi un 72 individuālie iesniegumi.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu