Vietējās ziņas

 • Atklāj Latviju no jauna – 5 dabas objekti, kas noteikti ir jāredz

  Laikā, kad atpūtas iespējas kinoteātros, boulinga zālēs un citās iekštelpu izklaides vietās ir ierobežotas vai netiek atļautas vispār, ir svarīgi atrast alternatīvu, lai izrautos no ierastās ikdienas rutīnas. Krietni ieilgušie pandēmijas apstākļi, raugoties no situācijas gaišās puses, liek mums atgriezties pie saknēm un izbaudīt tās emocijas, ko cilvēka ķermenim sniedz atgriezeniskā saite ar dabu. Taču, kur doties, lai neattaptos kārtējā, ļaužu pārpildītajā dabas takā? Apskati Polisubanka.lv piedāvātos ceļojumu maršrutus ar auto, lai atklātu mūsu mīļo zemīti no jauna!

 • Kas bojā auto akumulatoru jeb kāpēc mašīna atkal "nelec"?

  Kārtējais steidzīgais darba dienas rīts, taču automobilis atkal nav spējīgs izkustēties ne no vietas? Šī problēma, gaisa temperatūras stabiņam stabili slīdot uz leju, kļūst arvien aktuālāka, taču pie tās ne vienmēr ir vainojams tikai un vienīgi bargā sala faktors. Kas īsti bojā auto akumulatoru un kā izvairīties no situācijas, kad automašīna atkal "nelec"? Ieskaties portāla Polisubanka.lv apkopotajos iemeslos un novērs pēkšņas un negaidītas akumulatora darbības krīzes.

 • Rīgas pils – Latvijas Valsts prezidenta rezidence

  Ilya Dubovsky/flickr.com

  Rīgas pils – kādreizējās Livonijas ordeņa mestra uzturēšanās vietas – pamati likti 1330. gadā, un tā ir Latvijas Valsts prezidenta rezidence kopš 1922. gada, kad dibināta Latvijas Valsts prezidenta institūcija. Vairākkārt stipri nopostīta, pils tomēr piedzīvojusi arī ievērojamas pārbūves un paplašināšanas. Rīgas pils atrodas Vecrīgā, Daugavas krastā un ir nozīmīgs Latvijas vēstures un kultūras mantojums.

 • Bērniem draudzīga zobārstniecība – "Dr. Apines klīnika"

  "Dr. Apines klīnika" ir ģimenēm draudzīga zobārstniecība, tajā tiek nodrošināti arī mūsdienīgi bērnu zobārstniecības pakalpojumi. Klīnikā laipni gaidīti mazie pacienti jau uz pašām pirmajām profilaktiskajām vizītēm, kas ieteicamas no viena gada vecuma, kad izšķīlusies daļa piena zobu. 

 • Biežākās kļūdas, ko pieļauj kontaktlēcu lietotāji

  Ir teiciens, ka no citu kļūdām jau nemācās, tikai no savām. Bet, ja runa ir par veselības jautājumiem, tad labi būtu tomēr mācīties no citu kļūdām un arī ieklausīties speciālistu viedoklī, nevis pieļaut savas kļūdas, jo tas tomēr var nevēlami atsaukties uz veselību un dzīves kvalitāti. Šajā gadījumā uz acu veselību, jo esam apkopojuši biežākās kļūdas, ko pieļauj kontaktlēcu lietotāji. Uzziniet, kādas ir šīs kļūdas, un nekad tās nepieļaujiet, ja izvēlaties nēsāt lēcas redzes korekcijai vai acu krāsas maiņai, ko spēj paveikt krāsainās lēcas.

 • Kā gudri pārvaldīt mājsaimniecības finanses

  Katra mājsaimniecība ir kā maza valsts ar savu budžetu, vajadzībām un cilvēkiem, par kuru labklājību ir jārūpējas. Tāpēc mājsaimniecībā tāpat kā valstī ir aktuāli izstrādāt labas pārvaldības principus. It īpaši tas attiecas uz finanšu jomu. Kā gudri pārvaldīt mājsaimniecības finanses? Tas ir jautājums, uz kuru bieži vien atbildes atnāk tikai pēc tam, kad pieļauts daudz kļūdu. Tāpēc piedāvājam dažus noderīgus padomus, kas palīdzēs izvairīties no neapdomīgiem lēmumiem mājsaimniecības finansēs.

 • Kā novērtēt autoevakuatora servisu?

  Kad atgadījusies ķibele uz ceļa, pirmais, kas ienāk prātā, ir meklēt palīdzību no draugiem, pazīstama auto mehāniķa vai cerēt uz kādu garāmbraucēju, kas izlīdzēs grūtā brīdī. Tomēr bieži vien vienīgais risinājums ir izsaukt autoevakuatoru un nogādāt transportlīdzekli uz tuvāko vai savu iecienīto autoservisu. Kā izvēlēties kvalitatīvu autoservisu?

 • Idejas, ko var izmantot mazas vannasistabas iekārtošanā

  Vairums cilvēku sapņo dzīvot milzīgā savrupnamā, kur ir daudzas guļamistabas, skapis istabas lielumā un noteikti arī plaša un skaista vannasistaba. Diemžēl realitātē ne visiem ir iespēja tikt pie tāda mājokļa. Dzīvokļu un privātmāju izmēri un plānojumi mēdz būt ļoti dažādi, diezgan bieži arī nākas samierināties ar telpām, kas ir krietni mazākās, nekā gribētos.

 • Portatīvie datori – no pirmsākumiem līdz mūsdienām

  Gandrīz neviens no mums vairs nespēj iztēloties savu dzīvi bez portatīvā datora jeb tā sauktā laptopa. Tas ir parocīgs, viegli pārnēsājams un tikpat jaudīgs kā tā "lielie brāļi" – stacionārie datori. Tomēr vien pirms nepilniem 30 gadiem šādas ierīces bija līdzīgas nesasniedzamam sapnim. Kā pasaule nonāca pie šī neaizstājamā izgudrojuma un kā tas ir attīstījies, piedāvā uzzināt informāciju tehnoloģiju uzņēmums "Capital".

 • Sauļošanās sezona ir tepat aiz stūra – kādas lietas iegādāties pilnvērtīgai atpūtai?

  Sākoties siltajai vasaras sezonai, mēs ar prieku dodamies ārā, lai elpotu svaigu gaisu, baudītu sauli un jūru. Iespējas ir dažādas – doties sauļoties uz jūru, ezeru vai piemājas dārzu, tomēr, lai vai kur jūs dotos – ir vērts iegādāties dažas sauļošanās sezonai nepieciešamās lietas. Par jaunā sauļošanās sezonas inventāra un aksesuāru iespējām lasi šī raksta turpinājumā.