Banner 980x90

Bigbank nenodrošināto subordinēto obligāciju pieprasījums pārsniedza publiskā piedāvājuma apjomu

Šis paziņojums ir vērtspapīru reklāma Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes 2017. gada 14. jūnija regulas Nr. 2017/1129/ES izpratnē un nav uzskatāms par Bigbank nenodrošināto subordinēto obligāciju pārdošanas piedāvājumu vai aicinājumu parakstīties uz subordinētajām obligācijām.

Bigbank nenodrošināto subordinēto obligāciju publiskā piedāvājuma, kas noslēdzās 2022. gada 16. septembrī, bāzes apjoms tika pārsniegts vairāk nekā divas reizes, un tā kopējais apjoms būs 20 miljoni eiro. Paredzams, ka obligāciju tirdzniecība Nasdaq Tallinn biržā sāksies ceturtdien, 2022. gada 22. septembrī.

Piedāvājumā kopumā piedalījās 1610 investori, kas pieteicās uz subordinētajām obligācijām par kopējo summu aptuveni 22,8 miljoni eiro. Bigbank izmantoja iespēju palielināt piedāvājuma apjomu par papildus 10 000 obligācijām, kā rezultātā kopējais piedāvājuma apjoms palielinājās no 10 miljoniem eiro līdz 20 miljoniem eiro.

Bigbank valdes priekšsēdētājs Martins Lants (Martin Länts) pateicās visiem investoriem, kuri piedalījās publiskajā piedāvājumā, par uzticību Bigbank stratēģijai un izaugsmes perspektīvām. “Esmu gandarīts, ka līdztekus aizdevumu un noguldījumu piedāvāšanai uzņēmumiem mēs tagad varējām sniegt ieguldījumu arī vietējā kapitāla tirgus attīstībā un radīt papildu ieguldījumu iespēju investoriem,” viņš atzīmēja. “Papildu kapitāls 20 miljonu eiro apmērā palīdzēs īstenot mūsu izaugsmes plānus gan hipotekāro kredītu jomā, gan nodrošinot finansējumu uzņēmumiem. Mēs vēlamies šajās nozarēs radīt spēcīgu konkurenci lielajām universālajām bankām Baltijā un, pateicoties tam, rentabli palielināt savu uzņēmējdarbības apjomu un tirgus daļu,” piebilda Martins Lants.

Bigbank valde nolēma sadalīt subordinētās obligācijas starp investoriem saskaņā ar šādiem principiem: 

  • visus investoru parakstīšanās uzdevumus līdz 10 000 EUR nodrošināt pilnā apjomā;
  • Bigbank grupā ietilpstošo uzņēmumu darbiniekiem, valdes un padomes locekļiem piešķirt 100% no viņu pieteiktā apjoma;
  • nodrošināt investoriem 81,1% no viņu pieteiktā apjoma, kas pārsniedza 10 000 EUR.

Piedāvājums bija daļa no Bigbank nesen izveidotās nenodrošināto subordinēto obligāciju programmas pirmās emisijas. Tā tika veikta, pamatojoties uz Igaunijas Finanšu uzraudzības iestādes 2022. gada 5. septembrī apstiprināto prospektu. Publiskā piedāvājuma laikā Bigbank piedāvāja līdz 10 000 nenodrošinātu subordinēto obligāciju ar nosaukumu EUR 8,00 Bigbank subordinētās obligācijas 22-2032, katras nominālvērtība ir 1000 EUR, dzēšanas termiņš 2032. gada 21. septembris un fiksētā procentu likme ir 8% gadā, kas maksājama reizi ceturksnī (pirmais procentu maksājums tiks veikts 2023. gada 21. martā). Publiskais piedāvājums tika veikts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Bigbank juridiskais konsultants bija Ellex Raidla, bet finanšu konsultants – Redgate Capital.

Obligācijas tiks pārskaitītas uz ieguldītāju vērtspapīru kontiem no 2022. gada 21. septembra, un to pirmā tirdzniecības diena Nasdaq Tallinn biržas Nasdaq Baltic obligāciju sarakstā būs no 2022. gada 22. septembra.

Bigbank ir Igaunijas komercbanka ar globālu vērienu, kas specializējas aizdevumu izsniegšanā, un 2021. gadā tās bilances apjoms pārsniedza vienu miljardu eiro.

 

Papildu informācija:

Argo Kiltsmans (Argo Kiltsmann)
Valdes loceklis 
Tālr. +372 53 930 833
E-pasts: Argo.Kiltsmann@bigbank.ee

https://investor.bigbank.eu/lv


Svarīga informācija

Šis paziņojums ir vērtspapīru reklāma Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes 2017. gada 14. jūnija regulas Nr. 2017/1129/ES izpratnē un nav uzskatāms par Bigbank nenodrošināto subordinēto obligāciju pārdošanas piedāvājumu vai aicinājumu parakstīties uz subordinētajām obligācijām. Pirms lēmuma pieņemšanas par ieguldījuma veikšanu lūdzam iepazīties ar prospektu un prospekta kopsavilkumu un, ja nepieciešams, konsultēties ar ekspertu. Katram investoram lēmums par ieguldījumiem jāpieņem, pamatojoties tikai uz prospektā un prospekta kopsavilkumā iekļauto informāciju. Prospekta apstiprinājums, ko sniegusi finanšu uzraudzības iestāde, nav uzskatāms par Bigbank nenodrošināto subordinēto obligāciju ieteikumu.

Šajā paziņojumā iekļauto informāciju nav paredzēts publicēt, izplatīt vai pārsūtīt pilnībā vai daļēji, tieši vai netieši Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Honkongā, Japānā, Singapūrā, Dienvidāfrikā vai jebkurā citā valstī vai apstākļos, kad tāda publicēšana, izplatīšana vai pārsūtīšana būtu nelikumīga. Bigbank nenodrošinātās subordinētās obligācijas tiks publiski piedāvātas tikai Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, un subordinēto obligāciju pārdošana vai piedāvājums nenotiks nevienā jurisdikcijā, kur šāds piedāvājums, uzaicinājums vai pārdošana būtu nelikumīga bez likuma izņēmuma vai kvalifikācijas.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu