Dažas lietas, ko jāpaspēj izbaudīt tieši vasarā

Vasaras pie mums nav pārāk garas, un nekad arī nevaram paredzēt, kādi būs laika apstākļi, tāpēc katra skaistā un saulainā brīvdiena vasarā ir jāizbauda, lai uzkrātu patīkamas emocijas un enerģiju gada tumšajiem mēnešiem. Vasara ir īstais laiks daudzām lieliskām nodarbēm, tāpēc dalāmies ar idejām jūsu vasaras brīvdienu plāniem. 

Apceļot Latviju
Apceļot mūsu skaisto Latviju vienmēr ir laba doma, to var darīt jebkurā gadalaikā, bet vasarā tā ir īpaši krāšņa un daudzveidīga. Viss zied, smaržo, visapkārt ir dabas pārpilnība. Tāpēc ir īstais laiks doties atklāt vēl neredzētas vietas. Atklāt Latviju var katru gadu no jauna, jo novados ir tik daudz lielisku vietu, cilvēku un apskates objektu, ka būs pat grūti izvēlēties, kurp doties. Ceļot varat ne tikai ar auto, bet izmēģināt, kā ir ceļot ar vilcienu vai autobusu, līdzi ņemot tikai mugursomu.

Doties pārgājienos un nakšņot ārā
Daba vasarā tā vien aicina doties pārgājienos un arī nakšņot dabā, izbaudot visu tās varenību, floras un faunas ciešo klātesamību. Pārgājienos noteikti var doties gan kopā ar bērniem, gan draugu pulkā, jo kopā vienmēr ir jautrāk un aizraujošāk. Pārgājieni ir iespēja pārbaudīt savas fiziskās spējas, emocionālo stabilitāti, spēju tikt galā ar negaidītām situācijām, pielāgoties videi un apstākļiem. 

Izbaudīt izklaides iespējas ūdenī
Pilnīgi noteikti vasarā ir labākais gadalaiks, kad pieejamas visplašākās izklaides ūdenī. Visas ūdens tilpnes ir gatavas uzņemt atpūtniekus un piedzīvojumu meklētājus. Izklaides ūdenī ir piemērotas katram vecumam un gaumei, tikai atliek izvēlēties īsto nodarbi. 

Protams, klasika ir laiskošanās pludmalē un relaksējošas peldes, bet ūdens piedāvā daudz plašākas iespējas. Varat doties braucienā ar laivu, katamarānu, kuģīti vai pat jahtu. Tāpat var arī izmēģināt SUP dēli, ūdens motociklu, veikbordu. Vēl jau ir arī tādas elpu aizraujošas aktivitātes kā niršana, kaitbrods un traks brauciens uz ūdens pūšļa. Tik tiešām izklaides iespējas ūdenī ir iespaidīgas. Atliek tikai brīvdienās doties uz kādu kempingu vai pašiem sagādāt vajadzīgo inventāru, lai ļautos ūdens priekiem.

Izbaudīt lauku mieru
Tie, kuriem ikdiena paiet pilsētā un birojos, vasaras brīvdienās noderētu īsts lauku miers. Var noīrēt mājiņu vai aizbraukt ciemos pie radiem, draugiem, lai netraucēti izbaudītu visu, ko sniedz lauki. Tas ir plašums, miers, dabas veltes, iespēja piedalīties lauku darbos. Visā tajā ir zināma romantikas deva. Protams, ikdiena lauku sētā arī nav nekāda medusmaize, jo tur darbs vienmēr atrodas, bet pavadīt klusas brīvdienas laukos būs tieši laikā, lai "uzlādētu baterijas", sakārtotu domas, varbūt arī izlasītu grāmatu, kas jau ilgi stāv uz naktsskapīša. Ja ir mazi bērni, tad vasaras brīvdienās noteikti jādodas uz laukiem.

Sarīkot lieliskas dārza ballītes
Ir labi vasarā laiskoties un baudīt mieru, bet vasara ir arī ballīšu labākais laiks. Tā ir iespēja sarīkot foršu ballīti, ko baudīt ārā. Uzaiciniet draugus vai sasauciet kopā visu ģimeni, lai kopā jautri pavadītu laiku. Sākoties jaunam skolas gadam, vairums ģimeņu atkal dzīvos pēc bērnu grafika, līdz ar to brīva laika būs ļoti maz. Tad parasti sasaukt kopā lielāku skaitu cilvēku ir ļoti sarežģīti. Vasarā daudziem ir atvaļinājums, bērni arī ir brīvākā režīmā. Tāpēc ir īstais brīdis satikt mīļus cilvēkus un stiprināt šīs attiecības.