Banner 980x90

Ēdamtelpas iekārtojums skandināvu stilā

Skandināvu stils ir visai iecienīts dizains pēdējo gadu laikā. Tas izceļas ar savu vienkāršību, eleganci un askētismu. Skandināvu stilā iekārtotas telpas jūsu mājā radīs jauku un mājīgu gaisotni, tāpēc ēdamtelpa ir ideāla telpa, kuru var iekārtot skandināvu stilā – ir patīkami ēst telpā, kas ir vienkārša un mājīga.

Kas ir raksturīgs skandināvu dizainam?

Skandināvu stils ir vienkāršs un elegants. Tāpat ir arī ar krāsu izvēli. Visbiežāk skandināvu stila telpas ir gaišos toņos – baltā, gaiši pelēkā, bēšā, kā arī visos citos gaišajos toņos. Ja balta ēdamistaba jums šķiet pārāk auksta un nav tā mājīgākā krāsas izvēle, tad droši izvēlieties jebkuru citu krāsu – zilu, zaļu, rozā, sarkanu, brūnu, bet pašā gaišākajā tonī. Skandināvu dizainā nekad netiek izmantotas košas un spilgtas krāsas, kā arī krāsu skaits nav liels – neizvēlieties vairāk par 2–3 gaišām krāsām. Ēdamtelpā lieliski izskatīsies, piemēram, baltas vai bēšas sienas un gaiši pelēks galds un ēdamistabas krēsli. Mēbeles var droši izvēlēties nedaudz tumšākās krāsās, lai būtu kontrasts un viss nebūtu vienā krāsā.

Neaizmirstiet arī par minimālisma dizainu, kas nozīmē, ka jāizvēlas funkcionālas mēbeles, lai nebūtu nepieciešams katru brīvo stūri aizpildīt ar mēbelēm vai dekorācijām. Minimālisma dizains ir ļoti praktisks, jo tad arī ir daudz vieglāk uzkopt telpu, jo nav jāpārvieto un jāpārbīda kaudze dažādu mēbeļu un dekoratīvo priekšmetu. Šāds dizains ir praktisks un noderīgs arī tad, ja jums mājās ir aktīvi un ziņkārīgi mājdzīvnieki vai mazi bērni. Tomēr minimālisma dizains nenozīmē, ka nedrīkst telpā novietot dekorācijas vai kādu papildu mēbeli. Ēdamtelpā kāds jauks kafijas galdiņš vai dekoratīvas gleznas būs tieši laikā.


Neaizmirstiet, ka jūs iekārtojat savu mājokli, tāpēc droši varat rīkoties, kā vēlaties. Jums nav obligāti strikti jāievēro visi nosacījumi, jo neviens jau nenāks pārbaudīt un neliks vērtējumu. Ja vēlaties iekārtot telpu skandināvu stilā, tad ņemiet vērā vadlīnijas un ieteikumus, tomēr droši pielāgojiet telpu savām vēlmēm un vajadzībām pat tad, ja priekšmets, ko vēlaties novietot telpā, teorētiski neatbilst izvēlētajam stilam.

Kādu materiālu mēbeles izvēlēties?

Ja vēlaties iekārtot telpu skandināvu stilā, tad svarīga ir arī materiālu izvēle. Skandināvu stilam raksturīgas ir koka mēbeles un elementi, tāpēc koka mēbeles būs lieliska izvēle. Koka ēdamgalds ir gan skaists, gan praktisks, kā arī tas kalpos ilgus gadus un ir viegli kopjams. Laba izvēle ir priedes koka, ozola vai kļavas koka mēbeles. Mēbeles var būt gan lakotas, gan nē – jebkuras koka mēbeles labi izskatīsies, ja tās būs vienkāršas. Sarežģīti un smalki kokgrebumi gluži neiederēsies skandināvu stila telpā.

Skandināvu stilam vēl raksturīgi dažādu tekstūru kombinācijas. Jums nav jāizmanto tikai viena krāsa, kā arī mēbeļu materiāli var būt dažādi. Koks, protams, ir pirmā izvēle, tomēr droši izvēlieties arī citu materiālu mēbeles vai dekorācijas. Ja viss būs no koka, tad tas neizskatīsies harmoniski. Dažādi materiāli radīs harmonisku un mājīgu sajūtu, kas būs daudz dabiskāka nekā tikai viena veida materiāla izmantošana. Droši izmantojiet akrila, plastmasas, metāla vai finiera mēbeles un aksesuārus, papildinot jūsu skandināvu dizaina ēdamtelpu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu