Banner 980x90

RPIVA motivē studentus nepārtrauktai pašattīstībai

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA) ir valsts augstskola, kuras galvenais mērķis ir dot iespēju studentiem iegūt augstāko profesionālo un akadēmisko izglītību pedagoģijas, psiholoģijas, vadības un administrēšanas jomā, gatavību motivētai profesionālai darbībai un nepārtrauktai pašattīstībai.

Kā pilsētas informācijas portāls Riga24.lv uzzināja akadēmijā, katras studiju programmas pamatā ir inteliģence, kompetence un profesionalitāte.

RPIVA galvenās funkcijas:
* kvalificētu speciālistu sagatavošana tautsaimniecībai;
* iedzīvotāju izglītošana;
* jaunu zināšanu radīšana;
* sabiedrības informēšana un sadarbība ar sociālajiem partneriem.

Lai gan oficiāli augstskola tika nodibināta 1994.gadā, tās vēsture ir daudz senāka. RPIVA pirmsākumi meklējami tālajā 1946.gadā, kad, saplūstot trijām līdzīga profila mācību iestādēm, tika nodibināta Rīgas Pirmsskolas darbinieku pedagoģiskā skola. Skolas sākotnējais uzdevums bija gatavot pirmsskolas bērnu iestāžu darbiniekus, galvenokārt bērnudārza audzinātājus. 1946.gada rudenī skolai tika pievienoti 1944.gadā atvērtie bērnudārza audzinātāju un saimnieču kursi. Skola darbu sāka ar 64 audzēkņiem krievu un latviešu plūsmās.

1957.gadā Rīgas Pirmsskolas pedagoģiskajai skolai tika pievienota Jelgavas Pedagoģiskā skola, un mācību iestāde ieguva Rīgas Pedagoģiskās skolas nosaukumu. Gadu vēlāk tai pievienoja arī Valmieras Pedagoģisko skolu. 1958. gadā Rīgas Pedagoģiskajā skolā tika atvērta 5.-8.klašu fizkultūras skolotāju sagatavošanas grupa, kurā vienlaikus gatavoja arī praktisko darbu un rasēšanas skolotājus. Šinī pašā gadā darbu sāka dziedāšanas un muzikālās audzināšanas skolotāju nodaļa.

Mācību ilgums Rīgas Pedagoģiskajā skolā vidusskolu absolventiem bija divi gadi un desmit mēneši, bet astoņgadīgās skolas beidzējiem – trīs gadi un desmit mēneši. No 1950.gada darbojās arī vakara nodaļa pamatskolu skolotājiem un no 1951.gada – neklātienes nodaļa pirmsskolas bērnu iestāžu audzinātājiem. 1966.gadā skolā atjaunoja pamatskolas skolotāju un vecāko pionieru vadītāju sagatavošanu, kas uz laiku bija pārtraukta. Nodaļā uzņēma tikai vidusskolu beigušos, mācību ilgums bija viens gads un desmit mēneši. 1975.gadā Rīgas Pedagoģiskajā skolā sāka darboties plaša profila pirmsskolas iestāžu bērnu audzinātāju sagatavošanas nodaļa, kurā klātienes un neklātienes grupās absolventi ieguva tiesības strādāt ar bērniem līdz skolas vecumam. Līdz 1984.gadam diplomu par skolas beigšanu.

Rīgas Pedagoģijas augstskola (RPA) tiek dibināta 1994. gada 1. jūlijā, pamatojoties uz LR MK 1994. gada 10. maija 206-r rīkojumu "Par Rīgas Skolotāju institūta un Imantas Skolotāju institūta reorganizāciju", par rektora v. i. tiek iecelts docents Juris Stabiņš. 1995. gada 12. septembrī ar LR MK noteikumiem nr. 275 apstiprina Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Satversmi un rektora amatā – docentu Juri Stabiņu.

Ar Augstākās izglītības padomes 2002.gada 14.marta lēmumu Nr.104 RPIVA akreditē uz neierobežotu laiku. 2004.gada 25.februārī ar LR Ministru kabineta rīkojumu nr. 125 par augstskolas rektora p. i. ieceļ LZA īsteno locekli, Dr. habil. philol. profesori Daci Marku. 2005.gada 23.februārī, pēc ievēlēšanas, ar LR Ministru kabineta rīkojumu nr. 109 (protokols nr. 10, 2. §) par augstskolas rektori tiek apstiprināta LZA īstenā locekle, Dr. habil. philol. profesore Dace Markus.

2005. gadā augstskola nolemj izvirzīt par savu stratēģisko mērķi – kļūt par akadēmiju. Tas nenozīmē tikai nosaukuma maiņu, bet ļoti būtisku kvalitātes paaugstināšanu. Un 15.jubilejas gadā pēc vienbalsīgiem LR Saeimas deputātu balsojumiem un Valsts prezidenta izsludinājuma 2009.gada 3.jūlijā stājās spēkā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Satversme.

2010.gada 27.janvārī RPIVA Satversmes sapulces sēdē Dace Markus tika atkārtoti ievēlēta par RPIVA rektori. Ministru kabinets atkārtoti apstiprināja Daci Marku par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas rektori 2010.gada 29.martā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)