Kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Jaunībā gadījies pārrēķināties un sabojāt kredītvēsturi un dzīve arī tagad nežēlo – automašīnai vajadzīgi steidzami uzlabojumi. Vai kredīts ir pieejams arī ar sliktu kredītvēsturi?  Pārsvarā nav pieejams, bet ir arī izņēmumi. Mājaslapā Comparo.lv pārskatāmā tabulā būs iespējams izvērtēt dažādu aizdevēju profilus – sākot ar aizdevumā pieejamo naudas summu, gada likmi arī licenci un nosacījumiem sliktas kredītvēstures gadījumā.

Kredītvēsturi var sabojāt, nokavējot kredītu maksājumu. Ja aizdevums tiek atmaksāts ar kavēšanos, tas tiek dēvēts par sliktu kredītvēsturi. Ja kavētie maksājumi ir nodoti parādu piedzinējiem, tad tā jau ir negatīva kredītvēsture.  

Klienta maksātspēja tiek novērtēta, izmantojot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) datubāzes, kā arī parādpiedzinēju datubāzes, kā "Creditreform", "Creditinfo", "Lindorff", "Julianus Inkasso", "Gelvora". Piemēram, datubāzē "Creditinform" informācijas par kredītsaistībām, kavējumiem un arī atmaksātiem kavējumiem tiek glabāta vēl desmit gadus. Dažādi aizdevēji kavējumus izvērtē individuāli – vieni ir strikti, citi demokrātiskāki.

Kaut arī parasti kredītu izsniedz bez galvojumiem un izziņām, lai izsniegtu aizdevumu sliktas kredītvēstures gadījumā, kredītiestādes var pieprasīt izziņas no VSAA, VID, kā arī izziņu no darba vietas un konta izrakstus. Ja nepieciešams kredīts ar sliktu kredītvēsturi, var mēģināt reģistrēties kredītam arī citu aizdevēju mājaslapā, jo katras iestādes kredītspeciālisti izvērtē katru kredītu individuāli. Var gadīties, ka piešķirtajam kredītam tiks piemērota paaugstināta mēneša procentu likme. 

Aizdevuma noformēšana internetā ir vienkārša un saņemšana ātra, taču pirms tam ieteicams labi izvērtēt savu finansiālo rocību. Kredīts nevar kalpot iztikas līdzekļu vietā, kā arī ar to nav ieteicams atmaksāt citas parādsaistības. Jāņem arī vērā, ka bankas transakcija prasīs laiku. Pārsvarā aizdevēji saviem klientiem atgādina par tuvojošos kredīta maksas datumu un iestāžu kredītspeciālisti ir gatavi atbildēt jautājumiem arī nedēļas nogalēs. Arī kredīta atmaksas termiņu ir iespējams pagarināt, taču finansiālu sarežģījumu gadījumos ieteicams nekavējoties vērsties pie aizdevēja kredītspeciālistiem, lai kopīgi meklētu risinājumu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)