Banner 980x90

Parkets siltajām grīdām – jā vai nē?

Parketa nams
Parketa nams

Apkures sezona rit pilnā sparā, un mēs visi varam priecāties par siltu un patīkamu vidi iekštelpās, bet – kā siltās grīdas ieklāšana ietekmē parketa grīdas segumu un vai parkets vispār ir piemērots risinājums siltajām grīdām? Parkets piešķir mājīguma sajūtu jebkurai telpas, īpaši tad, ja to apvieno ar siltajām grīdām.

Vēlamies atspēkot mītu, ka parkets nav piemērots siltajām grīdām, jo patiesībā parkets un siltās grīdas spēj ļoti labi “sadzīvot”. Lai panāktu parketa un siltās grīdas perfektu kombināciju, ir jāizvēlas piemērots parketa veids, tā ieklāšanas modelis un grīdas apsildes veids. Viens no pirmajiem priekšnosacījumiem ir pakāpeniska siltuma padeves paaugstināšana. Pārāk strauja siltuma pieslēgšana var sabojāt parketa grīdas un veicināt to deformāciju. Aicinām neekonomēt uz apkures izmaksām un nodrošināt telpās optimālu gaisa temperatūru 18–24 °C, zemāka gaisa temperatūra var veicināt mitruma uzkrāšanos telpā, bet mitrums atstās negatīvu iespaidu uz parketa grīdām un var veidoties dēļu deformācija. Arī uz apkures atslēgšanu pavasarī attiecas tie paši noteikumi, kas uz pieslēgšanu – grīdas temperatūra ir jāpazemina par pāris grādiem dienā, un apkure jāatslēdz pakāpeniski. Kā arī nav ieteicams bieži pieslēgt un atslēgt apkuri telpās, kur ir ieklātas parketa grīdas, tādēļ, ja ir plānots ieklāt apsildāmās grīdas vasarnīcā, kas ziemas periodā tiek apkurināta periodiski, parkets nebūs piemērotākais grīdas segums.

Nepārspīlējiet ar telpu apkuri!

 


Izvēloties grīdas segumu, priekšroka jādod daudzslāņu parketam – tas uzbriest un saraujas mazāk nekā masīvkoka grīdas. Grīdas segumi, kas mazāk uzbriest un saraujas, ir piemērotāki lietošanai kopā ar grīdas apsildi, jo tie absorbē un izdala mazāk gaisa mitruma. Apsildāmās parketa grīdas noteikti ir jāaprīko ar termoregulatoru, lai varētu rūpīgi sekot līdzi parketa grīdas temperatūrai. Paaugstinot grīdas temperatūru virs 22 grādu atzīmei, ir jāuzmanās, jo zem parketa var veidoties kondensāts, un grīda var deformēties. Lai mazinātu kondensāta veidošanās iespējamību, parketa dēlīši ir pilnībā jāpielīmē pie grīdas pamatnes, novēršot siltuma uzkrāšanos tukšajās vietās starp grīdu un parketu.  Arī lielu un biezu paklāju novietošana uz apsildāmas parketa grīdas veicinās kondensāta veidošanos zem parketa seguma. Virsmas temperatūra nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt 27 °C atzīmi, jo tik liela temperatūra var negatīvi ietekmēt parketa grīdas kvalitāti.

Paaugstini sava īpašuma vērtību ar parketa grīdām
Parkets ir grīdu karalis – par to šaubu nav nevienam, tādēļ nebaidīsimies apgalvot, ka parketa grīdu ieklāšana paaugstinās jūsu īpašuma vērtību. Parkets ne tikai sniegs jūsu mājai izsmalcinātu un elegantu izskatu, bet arī atbrīvos jūs no lieka satraukuma par regulāru grīdas seguma nomaiņu ik pēc 10–15 gadiem, kā tas būs jādara ar tādiem grīdas segumiem kā, piemēram, lamināts vai linolejs. Izvēloties grīdu, ņemiet vērā, ka tas ir ilgtermiņa ieguldījums jūsu nekustamajā īpašumā un grīdas nomaiņa ir sarežģīts un laikietilpīgs process, tādēļ prātīgāk ir ieguldīt lielākus finanšu līdzekļus šodien, lai rītdien jums vairs nebūtu jāuztraucas par jūsu mājas grīdas seguma nomaiņu. Ja jums ir jautājumi par apsildāmajām parketa grīdām vai parketa grīdu uzstādīšanu un kopšanu, SIA Parketa nams konsultanti ar prieku atbildēs uz visiem jūsu jautājumiem!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)