Jūrmalas mērs: Izdegt ir viegli, bet atpakaļ es neatkritīšu

Truksnis pauž, ka KNAB esot smagi iedragājis viņa veselību, un viņš joprojām nesaprotot, par ko tika aizturēts un ko ir nodarījis.
"Jā, man bija veselības problēmas, bet es veiksmīgi ar tām esmu ticis galā, pateicoties mediķiem un draugiem. Un lai neviens arī necer, ka atkritīšu atpakaļ, kaut gan izdegt ir ļoti viegli. Nē, mums priekšā ir atbildīgs darba cēliens, un es esmu pilns apņēmības strādāt," saka Truksnis.
Kā ziņots, 19.jūnijā Truksnis tika ievēlēts kūrortpilsētas mēra amatā ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un partija "Saskaņa" balsīm. Lai nodrošinātu "Saskaņas" atbalstu, Jūrmalas domē izveidots vēl viens priekšsēdētāja vietnieka amats.
Sākotnēji ZZS pauda, ka Truksni mēra amatam nevirzīs. Latvijas Zaļās partijas Jūrmalas nodaļas vadītājs Jānis Lediņš stāstīja, ka Truksnis no šīs iespējas atteikšoties veselības problēmu dēļ. Tomēr dažas dienas vēlāk ZZS savu nostāju mainīja.
No ZZS jaunajā sasaukumā ievēlēti seši deputāti, tātad, lai iegūtu vairākumu, tai bija nepieciešams vēl vismaz divu deputātu atbalsts.
ZZS iepriekš informēja, ka sadarbībai uzrunājuši nacionālo apvienību "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kura domē ieguvusi divus deputāta mandātus, un partiju "Saskaņa", kura ieguvusi trīs deputāta mandātus. VL-TB/LNNK pauda, ka ir gatava sadarboties ar ZZS tikai tad, ja tā mēra amatam nevirzīs Truksni. Pretējā gadījumā VL-TB/LNNK gatava strādāt domes opozīcijā.
Savukārt partiju apvienība "Tev, Jūrmalai!"/Jaunā konservatīvā partija pauda, ka ZZS noteikti jāpaliek opozīcijā, bet izrādīja vēlmi sadarboties ar VL-TB/LNNK un atsevišķiem ZZS deputātiem, kuri pārstāv Latvijas Zemnieku savienību.