Jūrmalas mūzikas vidusskolas 50 gadu jubileju atzīmēs ar koncertu ciklu
Jūrmalas mūzikas vidusskola nākamnedēļ atzīmēs savu 50.gadskārtu, četros koncertos sniedzot atskaiti par darbu un 23.oktobrī aicinot uz jubilejas sarīkojumu.
Jūrmalas mūzikas vidusskolas 50 gadu jubilejas koncertus ievadīs Pūšaminstrumentu un Sitaminstrumentu nodaļas orķestra un solistu priekšnesumi pirmdien, 18.oktobrī, plkst.18.30.Nākamajā dienā, 19.oktobrī, plkst.18.30 savu sniegumu vērtēt aicinās Taustiņinstrumentu nodaļas audzēkņi, rādot prasmes klavieru, akordeona un ērģeļu spēlē. Ceturtdien, 21.oktobrī, plkst.18.30 skolas zāli pieskandēs Kora nodaļas audzēkņu koncerts. Ciklu noslēgs Stīgu instrumentu nodaļas solistu un ansambļu koncerts piektdien, 22.oktobrī, plkst.18.30, kurā varēs dzirdēt, kā audzēkņi apguvuši vijoles, kokles, arfas un ģitāras spēli. Visos koncertos ieeja bez maksas.
Skolas 50 gadu jubilejas koncerts notiks sestdien, 23.oktobrī, plkst.16.00, uz kuru ieeja ar ielūgumiem, lai nelielajā zālē vietas pietiktu visiem aicinātajiem viesiem.
"Jūrmalas mūzikas vidusskola ir vienīgā Latvijā, kas sniedz pilnu profesionālo izglītību paralēli mācībām vispārizglītojošā vidusskolā vai jebkurā citā mācību iestādē atbilstoši audzēkņu interesēm. Tādējādi paplašinās jauniešu karjeras izvēles iespējas," stāsta skolas direktors Svens Renemanis.
Šajos 50 gados viņš ir tikai trešais šīs skolas direktors - skolu izveidoja un vairāk nekā 40 gadus vadīja Andrejs Upmacis, tad direktore bija Kristīne Ojala, bet kopš 2008.gada - Svens Renemanis.
Pašlaik skolā mācās vairāk nekā 450 bērnu un jauniešu. No 52 skolā strādājošiem pedagogiem 24 ir skolas absolventi. Audzēkņi var apgūt 40 profesionālās izglītības programmas. Skola piedāvā arī iespējas pilnveidot mūzikas instrumentu pārvaldīšanas prasmi vai vokālās dotības arī cilvēkiem, kam mūzika un dziesma ir vaļasprieks. Šobrīd audzēkņiem vislielākā interese ir par vijoles, kokles un ģitāras spēli.
Daudzi jūrmalnieki ieguvuši augstus apbalvojumus starptautiskos mūzikas konkursos un tiesības mācīties pie pasaulslaveniem pedagogiem, piemēram, vijolniece Vineta Sareika mācās Parīzē un Briselē, vijolniece Paula Šūmane un pianists Endijs Renemanis - Parīzē, pianists Imants Blūzmanis - Minhenē, pašreizējais 12.klases audzēknis, pianists Antons Rosputjko - arī Zalcburgas mūzikas akadēmijā. Starp konkursu uzvarētājiem jāpiemin vijolniece Elīna Bukša un koklētāja Ieva Pērkona, kas ievērojami popularizējusi kokles spēli, gūstot uzvaru lielveikalu tīkla "Maksima" rīkotajā konkursā "Latvijas izcilnieki."
Šajā pusgadsimtā Jūrmalas mūzikas vidusskolai bijis vairāk nekā 1300 absolventu, pilnu vidusskolas kursu pabeiguši vairāk nekā 100 topošo mūziķu, un vidēji 35% skolas beidzēju izvēlējušies turpināt mūzikas studijas. Pēc vidusskolas kursa beigšanas studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā turpinājuši 39 absolventi, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā desmit absolventi, bet neatlaidīgākie devušies sevi pilnveidot uz ārzemēm - Parīzi, Viļņu, Romu, Berlīni, Minheni, Londonu, Rostoku un Briseli.
Jūrmalas mūzikas vidusskolu beiguši daudzi Latvijā un pasaulē pazīstami mūziķi un ievērojami citu profesiju pārstāvji. Var pieminēt slavenās grupas "Menuets" mūziķus - Juri Sējānu, Adrianu Kukuvasu, Raimondu Bartaševicu un citus, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoli Raimondu Ozolu, Latvijas Nacionālās operas solisti Eviju Martinsoni, arhitektus Andri Kronbergu un Jāni Nordi, mācītāju un ērģeļbūves meistaru Jāni Kalniņu, komponistu Rihardu Dubru, Latvijas Augstskolu rektoru padomes priekšsēdētāju Jāni Vētru, pašreizējo veselības ministru Didzi Gavaru un daudzus citus. Uz sarakstu