Kāpēc ir izdevīgi izvēlēties darba auto?

Automašīna mūsdienās jau sen vairs nav greznība, bet gan ikdienas nepieciešamība, lai efektīvi un produktīvi organizētu savu un ģimenes ikdienu. Tāpat vairumam cilvēku auto ir arī ļoti svarīgs elements, kas nodrošina iespēju veikt savus darba pienākumus tieši tur un tad, kad tas nepieciešams. Un tajā brīdī aktuāls ir jautājums, vai darba vajadzībām izmantot personīgo ģimenes automašīnu vai tomēr nepieciešams atsevišķs darba auto? 

Arvien biežāk saimnieciskās darbības veicēji un uzņēmēji, kuri paši organizē savu darbu un ikdienu, izvēlas otro variantu – iegādājas darba automašīnu. Un šādai izvēlei ir vairāki iemesli.

Personīgā un darba auto vajadzības atšķiras

Ne vienmēr auto gabarītu un funkcionalitātes vajadzības ģimenē un darbā sakrīt, tāpēc nav ērti izmantot vienu un to pašu spēkratu. Piemēram, ja ģimenē ir vairāki bērni, tad biežākā izvēle ir universālis, minivens vai pat busiņš, kurā vieta ir visiem un vēl mantām vai sporta inventāram. Bet darba vajadzībām var būt nepieciešams, piemēram, komerctransports vai arī pavisam neliels auto, jo jāpārvietojas tikai vienai personai bez īpaša aprīkojuma un kravas. Tādās situācijās nav ērti un arī nav finansiāli izdevīgi izmantot vienu un to pašu auto. Efektīvāk ir iegādāties darba automašīnu, kas atbilst tieši darba specifikai un ir ar optimāliem ekspluatācijas izdevumiem. Arī no praktiskā viedokļa nav ērti, ka ģimenes automašīnā ir darbam nepieciešamās lietas, bet darba laikā pa vidu maisās bērnu sēdeklīši un mantas. Tas traucē gan vienai, gan otrai pusei.

Darba auto ir arī reprezentatīvs

Saimnieciskās darbības veicējam vai uzņēmējam, veidojot savu biznesa zīmolu, atpazīstamības veicināšana un reklāma ir ļoti būtisks aspekts. Un šajā ziņā darba automašīna ir ļoti noderīga, jo uz tās virsbūves var izvietot reklāmas materiālus – logo, tālruni, mājaslapas nosaukumu un citu ar zīmolu saistītu simboliku. Var arī auto krāsojumu pielāgot zīmola aktuālajām krāsām. Skaists, kopts un atpazīstams auto noteikti veicinās biznesa izaugsmi, jo uz ielām to redzēs ļoti daudz potenciālo klientu. Diez vai būtu ērti, ja šādas ārējā tēla izmaiņas veiktu ģimenes automašīnai, ar kuru pārvietojas arī ar darbu nesaistītos braucienos, kā arī to izmanto citi ģimenes locekļi. 

Skaidri nodalāmi saimnieciskie izdevumi

Ikvienam saimnieciskās darbības veicējam ir pienākums uzskaitīt savus ar saimniecisko darbību saistītos izdevumus un iekļaut tos nodokļu aprēķinos. Tas attiecas arī uz transporta izdevumiem un automašīnas uzturēšanu. Ja ģimenes auto tiek izmantots darba vajadzībām, tad var būt samērā grūti nošķirt, cik lieli ir šie ar saimniecisko darbību saistītie izdevumi, kādu daļu var iekļaut izdevumos, bet kura daļa tam neatbilst. Ja ir darba auto, kas tiek izmantots tikai ar saimniecisko darbību saistītām vajadzībām, tad var veikt visus aprēķinus bez liekiem sarežģījumiem.

Nerodas papildu nolietojums savam auto

Darba specifika var prasīt ik dienu ar auto veikt garus maršrutus, pārvietoties pa ceļa segumu, kas ir sliktā stāvoklī un grūti izbraucams, kā arī pārvadāt dažādus instrumentus un preces. Tas rada automašīnai gan slodzi, gan būtisku nolietojumu. Ja ģimenes auto pilda arī darba auto funkciju, tad jārēķinās, ka tā kalpošanas laiks nebūs pārāk ilgs, jo tik intensīva ekspluatācija atstās sekas un radīs gan tehnisku, gan vizuālu nolietojumu. Ja ģimenes vajadzībām iegādāts labs vidusmēra auto, tad diezin vai gribēsies to pakļaut intensīvam un pat agresīvam nolietojumam. Tāpat kā katram darbam ir paredzēts piemērots apģērbs, tā arī automašīnas tiek radītas atšķirīgiem apstākļiem, pielāgojot ietilpību, kravnesību, izturību, caurgājību un citas īpašības. Vadoties pēc tām, arī vēlams iegādāties piemērotu un funkcionālu darba auto.

Kā iegādāties darba auto, ja nav brīvu līdzekļu?

Pašnodarbinātajām personām un tiem, kuri nesen uzsākuši saimniecisko darbību, var nebūt pieejami brīvi naudas līdzekļi, lai uzreiz par pilnu summu iegādātos uzticamu un savām vajadzībām atbilstošu darba automašīnu. Tādā situācijā izdevīgs risinājums ir Aizdevums.lv finanšu pakalpojums – auto kredīts saimnieciskās darbības veicējiem, ar kura palīdzību var iegūt finansējumu darba vajadzībām piemērota auto iegādei, lai uzlabotu sava darba produktivitāti un ātrāk sasniegtu izvirzītos biznesa mērķus.

Auto kredīts ļauj savā rīcība saņemt naudas summu no 1000 līdz pat 15 000 eiro un brīvi iegādāties tādu transportlīdzekli, kāds ir nepieciešams darba vajadzībām – universāli, kravas auto, busiņu vai jebkuru citu modeli. Norēķināšanās par aizdevumu notiek ar ienākumiem atbilstošiem ikmēneša maksājumiem, bet automašīna jūsu rīcībā ir jau uzreiz pēc tās iegādes, ļaujot strādāt efektīvāk, paplašināt biznesu un palielināt ienākumus.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu