Latvijā izveidota kolektīvā finansējuma platforma "projektubanka.lv"
Latvijā izveidota kolektīvā finansējuma platforma "projektubanka.lv", kas atšķirībā no pasaulē pazīstamajām pūļa finansēšanas vietnēm "Kickstarter" vai "Indiegogo" domāta tieši vietējiem Latvijas mēroga projektiem, aģentūru LETA informēja "Projektu bankas" pārstāvji.Kā vēsta platformas pārstāvji, kamēr pasaulē kolektīvā finansēšana jau kļuvusi par ikdienišķu un nozīmīgu līdzekļu piesaistes veidu, beidzot arī Latvijas iedzīvotājiem radīta iespēja vietnē "projektubanka.lv" vākt līdzcilvēku finansējumu gan radošām, sociāli nozīmīgām idejām, gan arī biznesa mērķiem - no jauna produkta ražošanas līdz bērnu laukuma iekārtošanai, no mūzikas albuma izdošanas līdz festivāla organizēšanai.
"Mums nav jāgaida valsts, pašvaldības vai Eiropas atbalsts, mūsdienu tehnoloģijas paver lieliskas iespējas pašorganizēties un atbalstīt vienam otru kopīgu mērķu sasniegšanā," stāsta "Projektu bankas" vadītājs Māris Cīrulis. "Tās dod iespēju uzrunāt savas valsts, rajona, pilsētas cilvēkus par tādām idejām, kas viņiem ir saprotamas un patiešām nozīmīgas. Piemēram, Igaunijā līdzīga kolektīvā ieguldījuma vietne "Hooandja" izveidota jau pirms trīs gadiem, šajā laika posmā veiksmīgi atbalstot projektus vairāk nekā viena miljona eiro apmērā."
"Projektubanka.lv" jau veiksmīgi noslēdzies pirmais projekts - tika savākti 572 eiro jaunam uzvedumam laikmetīgās dejas festivālā "Vides deja 2015".
Ideju "Projektu bankā" var pieteikt ikviens cilvēks vai organizācija. Vispirms autors apraksta ideju, pamato nepieciešamo finansējumu un nosaka kampaņas ilgumu, bet pēc publicēšanas aktīvi strādā pie līdzcilvēku informēšanas. Savācot pilnu mērķa summu, idejas autors saņem ieguldīto naudu. Savukārt, ja visa summa noteiktajā laikā netiek savākta, nauda atgriežas pie ieguldītājiem. Kolektīvo ieguldījumu no ziedojuma atšķir iespēja saņemt projekta rezultātu - spēli, grāmatu, mūzikas albumu, pasākuma biļeti vai kādu citu produktu.
"Projektu banka" top ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu, un to finansiāli atbalsta Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas granti "EEA Grants". Projektu pārvalda publisko un privāto partnerattiecību biedrība "Zied zeme". Uz sarakstu